Sníte často?

6. listopadu 2006 v 22:42 |  Zajímavosti
Sny jsou obrazovou řečí duše-nebo toho, co za duši považujeme. Pocházejí z nevědomí, a když je nezachytíme, zmizí v nenávratnu, a my budeme chudší nejen o vzpomínku, ale možná i o jisté upozornění, které by nám mohlo pomoci lépe zvládnout nějaký problém v našem životě.Proto psychologové a psychoterapeuti doporučují, abychom vždy měli na nočním stolku tužku a papír, což nám umožní si hned po probuzení poznamenat,co se nám zdálo.Z průběhu snových dějů totiž může jejich zkušený vykladač, například dobrý psychoterapeut, rozpoznat podprahové duševní strachy, které nás psychicky tíží.Takové zaznamenávání snů však není důležité jen pro psychology a psychoterapeuty, nýbrž i pro nás samotné, kteří chceme z děje snu vyvodit nějaké závěry týkající se našeho života.
Např.: Sen o vodě. Pro nevědomí voda symbolizuje dárce a udržovatele života, očišťuje nás od toho, čím jsme se zamazali. Je-li voda klidná nebo proudí, lze si ji vždy vykládat jako pozitivní symbol. Jakmile ovšem překročí své hranice, zaplaví okolí nebo přeteče, svědčí to o nějakém nebezpečí - o jakém, lze zjistit z dalších symbolů vyskytujících se ve snu. Průzračná voda znamená štěstí, kalná ukazuje na nějaký zvrat v životě k horšímu.
Úryvek z knihy Výklad snů od A do Z autor Georg Fink
Mám vlastní zkušenost se sny o kalné vodě. Vždy, když se mi tento sen zdál, onemocněla jsem já nebo někdo z mých blízkých.
Máte podobnou zkušenost? Napište mi o ní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dia Dia | E-mail | 22. června 2007 v 17:39 | Reagovat

Ahojík máš moc skvělý blog,takový uz jsem fakt dlouho neviděla se spoustou zajímavostí atd.Fakt před tebou smekám máš to skvěle napsané SUPEEEEEEER.Za týden taky dostanu bíglíka a ty tvé fotečky tvojí fenky a štěnátek jsou opravdu skvělé!!!!!!!Pa Dia                                                                                                                                                                                                                                             PS:jen tak dál

2 verca verca | Web | 31. ledna 2011 v 23:54 | Reagovat

Mně se jednou zdálo že jsem někoho cizího potkala a ten sen se mi vyplnil a já jsem přesně toho člověka o kterém se mi zdálo ani ne za týden opravdu potkala a seznámila se s ním.Ale to už je moc dávno tojsem ještě byla mladá holka.A některé sny se mi opakovaně snily ale ted už se mi nesní nic :-)  :-)  :-)

3 Jitka Jitka | Web | 1. února 2011 v 9:38 | Reagovat

[2]:Nejlépe prý jsou na tom se sny malé děti. mně se jako holce často zdávalo, že padám z okna a než dopadnu na zem, létám.To byl hodně častý sen, ale nikdy se mi nesplnil. Za celý život jsem neletěla ani letadlem. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Stazkyobrazky.wz.cz-obrázky od Vás pro Vás
Sisi