Jak se naučit háčkovat ?

23. března 2007 v 9:42 |  Háčkování
Tento článek věnuji především Haně a Stefi, ale i dalším ženám, které by se rády něco naučily. Mám radost, že obě projevily zájem o mé ruční práce. Je pravda, že u dnešních mladých žen a dívek moc zájmu o jakékoliv ruční práce nezaznamenávám.Vím to i z vlastní rodiny. Jak ráda bych své vnučce předala všechno, co jsem se za ta léta naučila, ale není zájem. Navíc je levák a já nevím, jak jí to levačkou ukázat, protože moje levačka, je nanic. Je to velká škoda, že se zájem o ruční práce vytrácí. Já vím, dnes je na pultech obchodů vše, na co si jen vzpomenete, ale tu radost z vlastního výrobku, ničím nezaplatíte. A co je jaksi navíc, je to, že máte u čeho relaxovat, jak se dnes moderně říká odpočinku. Já u toho háčkování jen obyčejně odpočívám u televize, kterou mám jen jako zvukovou kulisu. Ještě raději u toho poslouchám svou oblíbenou muziku. Velikonoce si například neumím bez háčkovaných vajíček představit. A nejsem sama. Všichni, co k nám chodí na mrskut se už měsíce dopředu ptají, " a Jitko , vajíčka budou"?. Dělají si z nich sbírky. Jen jednou jsem neměla připravené výfuky z vajíček a musela jsem místo toho narychlo uháčkovat kloboučky. To bylo zklamání....
Letos jsem už připravena a taky vám své výrobky představím, jen co je naškrobím a vyfotím. Ale abych nezapomněla proč vlastně tento článek vznikl. Obě děvčata by se ráda naučila háčkovat a Hana navrhla, že by nebyla špatná rubrika s návodem, jak začít. Vzhledem k tomu, že takových stránek je už na internetu hodně a specielně jedny se tomuto tématu věnují podrobně, uvádím jejich adresu. Já bych to tak dokonale připravit nedokázala a pokud ano, strávila bych na tom zbytek života. Tady je adresa : www.rucniprace.cz Je tam krok za krokem, jak uchopit háček, jak postupovat, jak vypadá krátký a jak dlouhý sloupek, a krom přesného popisu, jsou tam i obrázky. Tam se určitě háčkovat naučíte. Já můžu doporučit materiály které používám. Nejraději háčkuji ze Sněhurky, ale taky z Perlovky, tu používám na vajíčka a velice pěkně vypadají vajíčka i z nití, které se používají na paličkování. Ty jsou ale dost drahé. Zato krajka z nich je překrásná a jemná. Pěkně vypadají uháčkované věci i z Kordonetky č.30 . Na této adrese najdete nepřeberné množství přízí: http://www.nitarna.cz Budu ráda, když vám moje typy budou k užitku a pokud budete chtít poslat popis na nějakou moji práci, tak se domluvíme. Mám dost popisů na různé věci a ráda se o ně podělím. Hodně zdaru v učení, a pokud budete někdo potřebovat poradit , napište. Rozhodně teď budu rubrice háčkování věnovat víc prostoru než dřív. Měla jsem pocit, že to nikoho moc nezajímá a proto jsem nic nového nepřidávala. Slibuji, že se to změní.
Na tyto motýlky vám brzy přidám popis práce.
Na letošní Velikonoce jsem se dobře připravila.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Margo Margo | Web | 23. března 2007 v 23:33 | Reagovat

Ahojky ,hačkované vajíčka sú peknučké aj klobúčik, šikulka, ešte prídem!! Nech sa vo všetkom darí ,príjemný víkend.

2 Hana Hana | 24. března 2007 v 19:18 | Reagovat

Ahoj Jitko,

moc děkuji za pěkný článek a tip, kde se naučit základům háčkování. Souhlasím s Tvým názorem, že v současné době nemají mladá děvčata moc zájmu o ruční práce. Je to samozřejmě škoda, ale nevzdávej to. Pokud neuspěješ u vnučky, třeba zjistíš zájem u někoho úplně cizího, který bude vděčný za Tvůj zájem a rady. Nebude to hodně lidí, ale stojí za to věnovat se každému, kdo projeví upřímný zájem. Myslím, že ani leváctví není úplnou překážkou, přece mnozí leváci jsou docela zruční, musí se to určitě cvičit a hlavně - mít zájem. Je správné, aby člověk předával mladším to, co sám umí a co patří k našim tradicím. Nezájem v našem okolí nás nesmí odradit. Ty by ses uplatnila třeba v nějakém kroužku - nejen pro děti.

Píšeš o přízi Sněhurka, tu doma mám, ještě vyberu vhodný háček. Na internetové adrese ruční práce jsem našla výborné stránky, podle nich budu zkoušet základy háčkování, abych získala trochu zručnost. Vím, že nemůžu čekat zázraky, ale jako začátečnice bych chtěla zkusit nějakou jednoduchou dečku, abych zvládla práci podle popisu. Chtěla bych umět obháčkovat krajkou prostírání nebo ubrus. Podle toho, jak se mi to bude dařit, uvidím, co dál. Objevila jsem více technik, jako začátečnici by mě zajímalo, která je jednoduchá a vhodná pro začátek.

Dívala jsem se do galerie na Tvé háčkované práce - jsou opravdu velmi krásné, je vidět, že jsou vypracované do detailu. Bílé jsou velmi krásné, ale také barevné mají své kouzlo. Vajíčka a klobouček - obdiv.  Opravdu zlaté ručičky!

Těším se, že se rubrika "háčkování" rozšíří o nové nápady. Budu se sem vracet. Přeji hodně štěstí!

3 Jitka pro Hanu Jitka pro Hanu | Web | 26. března 2007 v 21:13 | Reagovat

Za týden už snad budu mít scaner. Člověk od kterého ho kupuji je momentálně na nějaké operaci. Až se vrátí zajedu pro něj. Potom dám na blog nějaké jednoduché věci pro začátek. K tomu leváctví mé vnučky. To není překážka pro ni, ale pro mně. Nevím jak jí to přiblížit. Co je pro mně líc to v jejím podání je rub. Zatím jsme spolu zkoušely  jednoduchou dečku loni o prázdninách a zatím je nedokončená. Třeba se pomalu dostane k tomu, že ji to začne i bavit. Hůl nad ní ještě nelámu.

Zkus pro začátek třeba malou ozdůbku na vánoční stromeček. já se pokusím něco namalovat a dát to na blog.

4 Itany Itany | 31. března 2007 v 22:08 | Reagovat

Dobrý den!Je mi necelých dvacet a strašně ráda háčkuji!Víte v dnešní době když někdo ve školy řekne že háčkuje tak je tam za podívína proto jsou všichni radši na PC,mě osobně naučila háčkovat babička a jsem za to ráda!Naposledy jsem si uháčkovala šálu jen tak a všichni si mysleli že je koupená ale já je vyvedla z omylu jo ty čučely!Přeji Vám krásné háčkování a nehažte nás mladý všechny do jednoho pytle!!!

5 Admin. pro Itany Admin. pro Itany | 1. dubna 2007 v 17:45 | Reagovat

To jsem rozhodně neměla v úmyslu. Háčkování je ušlechtilá zábava a bylo by skutečně škoda, kdyby se jí nikdo nezabýval. Itany, přeji vám hodně krásných, háčkovaných výrobků, aby měly spolužačky co obdivovat a možná v skrytu duše i trochu závidět...

6 Evuša Evuša | E-mail | 3. dubna 2007 v 13:21 | Reagovat

Dobrý den Jituško!

Dnes jsem našla trochu času na internet a zadala si velikonoční hačkování. Objevila jsem timto Vaši stránku. Hned si ji uložím do oblíbeného.

Já taky patřím k těm, kteří se snaží něco vytvořit s háčkem. Je pravda, že se věnuji hačkování teprve druhý rok. Takže bez porady Vás zkušenějších se jako většina začátečníků neobejdu. Vaše stránka mě však zaujala jako taková. Je zde spousta pěkných článků, prostě tzv. "moje parketa" zájmů.

Určitě budu patřit k častým návštěvníkům.

Zároveň bych chtěla využít Vaší nabídky, kterou uvádíte ve svém článku jak se naučit hačkovat a poprosit Vás, jestli by byla možnost zaslání těch krásných popisů na ty hačkované vajíčka. Já vím, že do velikonoc už bych toho moc nestihla, ale něco bych určitě ještě zvládla.

Předem Vám děkuji. Zdraví Evuša

7 Ema Ema | 7. května 2007 v 0:09 | Reagovat

Ahoj Jitko,

jsem tu dnes poprve a moc se mi tu líbí. Háčkovat umím, ale jsem samouk a bez předlohy nevytvořím nic. Hrozně si mi líbil nápad s půlkou vajíčka a kuřátkem! Motýlci se mi moc líbí, už jsem je někde viděla, ale nebyla tam předloha, takže nic!! Určitě sem budu chodit pro inspiraci a snad i pro předlohy. Přeji krásné dny. Ema

8 Admin.pro Emu Admin.pro Emu | 7. května 2007 v 18:39 | Reagovat

S těmi předlohami to nebude tak slavné. Zjistila jsem, že uveřejnění předloh  z některých časopisů si vyžaduje souhlas vydavatele. Já mám spoustu časopisů které mají německého vydavatele a i když jsem udělala pokus o získání souhlasu, nevím jak to dopadne, ale moc velké naděje si nedělám. Zřejmě proto se také na internetu moc předloh nevyskytuje. Uvidíme jak to dopadne.

9 Lidun Lidun | E-mail | 21. června 2007 v 16:02 | Reagovat

Milá Jitko,

zaujaly mě Vaše stránky......za pár dní mi bude 35 let a od dětství "propadám" kouzlu starých věcí....podle toho to taky v našem domečku vypadá...nechci tím říct, že bych vyčkávala železných nedělí a nosila si domů jako úlovky staré děravé hrnce, ale ráda se obklopuji věcmi, z kterých dýchá starý čas.... něco pamatují..... jsou opředeny dávnými tajemstvími.Jsem milovnice "staronových" panenek a kočárků.....no a k těmto věcem neodmysliteně patří i ručně háčkované "všechno".....nějaké "úlovky" mám z "druhé ruky", něco jsem dostala od lidiček, kteří vědí, čím mě potěšit.....

Mám i koupené nějaké časopisy s filetovým háčkováním, ale háčkovat neumím.Ráda bych se to naučila.Abych pravdu řekla, háček ani neumím vzít do ruky. Vyšila jsem křížkem spoustu obrázků, úplně levá nejsem.....Budu si tedy držet palce,abych se to naučila, protože je to opravdu něco překrásného....např. když se spojí kanafas s bohatým filetovým okrajem, vznikne nádherný ubrus, záclonky jsou také moc krásné....

Uvidím, jak to se mnou a mým snažením dopadne....a pak se třeba zase ozvu.

Lída,Rokycany

10 Alena Alena | E-mail | 22. června 2007 v 17:42 | Reagovat

Milá a velmi šikovná paní Jitko, tak jsem se dostala na vaše stránky. Sama toužím a snažím se proniknout do tajů háčkování. Jak často vzpomínám na své dětství, když babička seděla na zápraží a háčkovala záclony ze Sněhurky. Nic mi to neříkalo a dnes, ani nevíte, jak promarněného času lituji.  Je mi víc než dvacet let (52) a nyní protože  marně hledám práci - jsem státní zaměstnanec s 30 letou praxi, utíkám se těšit a léčit právě ruční  práci, háčkováním. Dřív jsme měli ve škole kroužek ručních prací, a právě zde jsem se naučila základům háčkování - pletení, ale časem jsem se více věnovala spíše pletení a na háčkování jsem zapomněla. Vám přeji hodně trpělivosti a děkuji za to, že se umíte nabídnout i druhým. Již dvakrát jsem byla v nedalekém domově důchodců navštívit jednu starší paní, která kouzlí překrásné háčkované výrobky, a ta se mne ujala. Základy mám, ale potřebuji některé "špeky" vidět na vlastní oči a ona mi také řekla, kde dělám chybu. Sama se mi nabídla, že mi pomůže překonat moje nedostatky. A o to víc se snažím ji nezklamat a sama se zdokonalit.  I když je léto - nechystáte se háčkovat zvonečky, andílky a jiné na vánoce. Myslím si, že je právě čas. Znáte to až se zima zeptá ... S pozdravem Alena Marie z Přerova z Moravy

11 Maruška Maruška | E-mail | 30. listopadu 2007 v 20:46 | Reagovat

Ahoj Jitko,

moc se mi líbí tvoje vajíčka i hnízdečka pro ptáčky. Taky bych si ráda nějaké na Velikonoce připravila. Nemohla by jsi mi zaslat popis? A hlavně mi není jasné, jak se ty vajíčka škrobí. Já jsem začala háčkovat asi před rokem a už mi to docela i jde, alespoň podle reakcí ostatních, už mám nějaké objednávky i na vánoční dárečky, tak jsem rády, že se moje výrobky líbí. Já mám tři malé děti (nejstarší jsou 4 roky) a když večer usnou a já si sednu s nohama nahoře a háčkuji, tak to je skutečně krásný odpočinek a odreagování. I když jsou děti moc hodné, ale změnu po tom celém dni zkrátka potřebuji.

S pozdravem

Maruška

12 Markéta Markéta | E-mail | 6. prosince 2007 v 12:37 | Reagovat

Dobrý den, poradíte mi prosím jak škrobit a tvarovat zvonečky a vajíčka?Hned jsem si jeden podle vaší předlohy udělala,ale nevim jak dál.Děkuji Markéta

13 Božena Sečkářová Božena Sečkářová | E-mail | 24. prosince 2007 v 11:12 | Reagovat

Vaše ruční práce jsou překrásné, dnes jsou Vánoce a přímo hladí po duši, přeji krásné svátky.

Mám jedno přání, mohla by jste mi prosím poslad návod na ten hezounký klobouček.Děkuji, mějte se krásně a v novém roce moc takových krásných výrobků.Sečkářová

14 Monika Monika | E-mail | 2. ledna 2008 v 23:32 | Reagovat

Ahojky.Máš opravdu krásné výtvory.Mohla bych poprosit o návody na háčkovaná vajíčka?Jsou moc hezká.A taky bych se chtěla zeptat jak je škrobíš.Ráda bych to zkusila,ale nevím jak na to.Díky Monika

15 Marta Marta | E-mail | 28. ledna 2008 v 20:59 | Reagovat

Dobrý den, háčkovat už umím od dětství, ale dělala jsem jen nějaké dečky,trička a podobně. Moc se mi líbí velikonoční vajíčka a hnízdečka.Něco jsem si vytiskla, že to okoukám, ale nevím jak se to zdaří. Mohla byste mi,prosím,poslat nějaký popis. Děkuji Marta

16 Hana Hana | E-mail | Web | 10. února 2008 v 23:16 | Reagovat

Přeju hezkýde nebo večer,náhodou jsem narazila ne Váš web.Jste moc šikovná a máte tady moc hezké věci.Moc si vážím lidí,kteří nenechají zapomenout na ruční práce.Také hodně háčkuju,je to moje záliba v zimním období.Vajíčka dělám také,ale zatím jenom na vyfouklá vajíčka.Chtěla bych poprosit o návody na vaše vajíčka a jak je naškrobíte do tvaru,děkuji Hana

17 Šárka Šárka | E-mail | 2. dubna 2008 v 16:27 | Reagovat

máte moc hezký web....

chtěla jsem se zeptat jestli nemáte i nějaký návod na spodní prádlo.... je mi 15 a háčkovat moc neumím protoze jsem samouk... ale ráda se o to alespon pokouším..uháčkovala jsem si už 3 letní čepičky ale na spodní prádlo si moc netroufám...ale s návodem bych se o to alespon pokusila.... předem moc děkuji! Šárka

18 kačka kačka | E-mail | 13. května 2008 v 11:49 | Reagovat

dobrý den, chtěla jsem jen poděkovat za pěkný blog a dobré náměty na háčkování, chci se to naučit a s maminkou si k tomu nenajdem čas, protože nás moje malá Pavlínka nenechá, tak se můžu učit po večerech tady:-))

DÍKY:-))!!

19 Jitka pro Crazy-Girls-@seznam.cz Jitka pro Crazy-Girls-@seznam.cz | 26. června 2008 v 9:35 | Reagovat

www.rucniprace.cz  Na této adrese je přehledně popsáno a dokonce nakresleno, jak se naučit háčkovat. Nemá smysl abych to kopírovala na svůj blog a na to, abych to překreslovala nemám čas. Doporučuji tyto stránky, na kterých je spousta rad.

Mail nemohl být doručen. Asi špatná adresa.

20 Simča Simča | E-mail | 1. prosince 2008 v 18:57 | Reagovat

Pěkný den, jsem ůplně nadčena, máte krásné výtvory,jsou uplně užasné, chtěla bych je taky zkusit,ale bohužel nemám postupy, mohla byste mě prosím Vás nějaké poslat, na můj email poslat,mockrát děkuju.!!!!!!

21 Jitka   pro Simču Jitka pro Simču | 2. prosince 2008 v 8:53 | Reagovat

Bohužel se nepodařilo předlohy odeslat. Zkontroluj si, jestli jsi uvedla správnou e-mailovou adresu. Jinak předlohy tady jsou. Na vajíčka jich víc nemám. http://yorga.blog.cz/0803/popis-na-vajicko-s-kuratkem další je tady: http://yorga.blog.cz/0801/prvni-predloha-na-hackovane-vajicko

Každé vajíčko je originál, háčkuji je z hlavy. Vzory, jak mě právě napadnou. Chce to projít si rubriku ruční práce -háčkování a dozvíš se i jaký škrob na co použít. Na vajíčka třeba používám cukerný roztok.

22 Míša Míša | E-mail | 3. února 2009 v 22:35 | Reagovat

Dobrý den, chtěla jsem jen říct, že jako malá se svojí babičkou jsem pletla i háčkovala, pak přišla puberta a zájem byl ta tam. Dnes mi je 27 let mám ročního kloučka a hledám a hledám na netu jak se naučit háčkovat nebo plést, mám o to strašný zájem a nic moc nenacházím, babička už bohůžél není mezi námi a nikdo jiný z rodiny to neumí. Tím jsem jen chtěla říci, že máte úplnou pravdu o dnešních děvčatech i já jsem taková bývala a dnes bych za to i takové babičce ráda zaplatila.

Přeju hodně štěstíčka, hlavně zdravíčka to máme jen jedno. Mějte se moc hezky, a děkuji za tyto stránky jsou úžasné

s pozdravem

Míša a Pepíček

23 Hanka Hanka | E-mail | 6. února 2009 v 13:59 | Reagovat

Dobrý den,všechny moc zdravým.Jitko,jsem poprvé na tvých stránkách a moc se mi líbí. Mám osmiměsíční holčičku Sandru a chtěla bych jí na léto uháčkovat šatičky a klobouček.Jsem začatečník a ráda bych kdyby mi někdo poradil jak na to.

Taky se mi moc líbil tvůj klobouček,je opravdu krásný,jsi moc šikovná a závidím ti.Byla by jsi tak hodná a zaslala mi jeho vzor.Moc děkuji. Snad i já budu jednou na tvé úrovni. S pozdravem Hanka a Sandra

24 helena helena | E-mail | 13. února 2009 v 10:10 | Reagovat

Dobrý den, ráda bych poprosila o zaslání návodu na  háčkovaná vajíčka a hnízda pro ptáčky. Konečně bych měla na velikonoce něco jiného než mají ostatní. Pokud možno, můžete mi napsat jakým způsobem své výtvory škrobíte. Díky moc Helena

25 Alena Alena | E-mail | 16. února 2009 v 0:39 | Reagovat

Dobrý večer, nádherné - dech se mi tají, já se věnuji zatím hodně křížkové výšivce a korálkové výšivce, háčkovat umím, ale zatím jsem tomu nepropadla. Mohla bych též poprosit o ta háčkovaná vajíčka a hnízda na ptáčky - úžasné. A škrobení - něco speciálního??

Moc děkuji Alena

26 Daniela Daniela | E-mail | 4. března 2009 v 18:11 | Reagovat

Dobry den,rada bych poprosila o zasilani navodu na hckovana vejce ktere jsou na vasem webu vyfotografovane.Dekuji predem Dana

27 Anna Svatušková Anna Svatušková | E-mail | 12. března 2009 v 14:58 | Reagovat

Dobrý den, máte krásné výrobky. Pěkně prosím, můžete mi sdělit jak se vám povedlo ta vajíčka tak pěkně dodělat a pak zřejmě naškrobit, když uvnitř nic není? Já vajíčka drátuji a něco takového se mi povedlo jednou, když mi kocour shodil misku odrátovaných vajec a já pak jsem střepinku po střepince ty vnitřky vyšťourávala. Zdravím Andulka

28 Jitka pro Andulku Jitka pro Andulku | 12. března 2009 v 16:19 | Reagovat

Obháčkovávám výfuky vajec, které potom naškrobím silným cukerným roztokem.Když se zdá, že to ještě není dost tvrdé znovu namočím do cukru. Příze se musí hodně nacucat. U Sněhurky to jde dost dobře. Perlovka saje hůř. Tu musím namočit několikrát. Nechám dokonale uschnout a pak skořápky vyťukám a vyberu pinzetou. Někdo škrobí i v Albaefektu ale s tím osobní zkušenost nemám.

29 veronika veronika | E-mail | 13. srpna 2009 v 11:41 | Reagovat

dobrý den jsem docela velký začátečník v háčkování málo co se mi poede ale ty vájíčka se mi hrozně líbí nemohly byste mi prosím někdo poslat návod umím jen krátký a dlouhý sloupky předem děkuji   nikaveronika@sezna.cz  :-)

30 Nikča Nikča | E-mail | 4. prosince 2009 v 21:37 | Reagovat

Ani se nedivim ze si z tech vajicek delaji sbirky :). Je to nadhera

31 BENEŠOVÁ GERTA BENEŠOVÁ GERTA | E-mail | 2. ledna 2010 v 12:30 | Reagovat

JE MTO NÁDHERNÁ PRÁCE, JEN RÁDABYCH TAKÉ NAVÁZALA, ALE NEMÁM PŘEDLOHY ASI NEJSEM OD PÁNA bOHA DOST NÁPOADITÁ.jSEM VOZÍČKÁŘKA A NEMÁM ANI MOŽNOSTI HLEDAT V RŮZNÝCH ČASOPISECH VĚTŠINA JICH VJEZD DO PRODEJNY MAJÍ SCHODY GERTA

32 yorga yorga | Web | 2. ledna 2010 v 12:56 | Reagovat

[31]: V galerii najdete spoustu deček a dalších věcí na které mám předlohy a ráda je na požádání zašlu.Vyberte si a napište na yorga@seznam.cz :-)

33 Terka Terka | 14. října 2010 v 19:34 | Reagovat

hustý :-P

34 Luci Luci | Web | 16. srpna 2011 v 17:30 | Reagovat

Dobrý den,ráda vás potěším a řeknu,že je mi 14 a velice ráda si sama něco vyrábím,mamka už mě naučila plést ale háčkovat ještě moc neumím.Jsem malá kutilka.Moc se mi líbí vaše práce a doufám že to taky jednou dokážu.S pozdravem Lucka :)

35 Jitka Jitka | Web | 17. srpna 2011 v 7:12 | Reagovat

[34]:Milá Lucko, mám radost, že Tě moje tvorba zaujala a pokud budeš mít zájem o předlohu na cokoliv, co najdeš v Galerii, ráda Ti ji pošlu. :-)

36 jana jana | E-mail | 7. září 2011 v 15:08 | Reagovat

Dobrý den, paní Jituško :-)
Moc mě zaujaly Vaše Vánoční ozdůbky, jsou překrásné. Také jsem si přečetla tento článek, máte pravdu že mladé děvčata se moc do ručních prací nehrnou. Já jsem teda taky jedna z vyjímek. Mám 24 let a háčkování se věnuju už asi 4 roky a háčkovat jsem se naučila sama přes rucniprace.cz. Před tím jsem se věnovala hodně vyšívání, ale háčkování mě uchvátilo více :-) Nejvíce se věnuju háčkování Vánočních a Velikonočních ozdob. Chtěla bych jednou umět dělat taky takové krásné věci, jako Vy. Moc se mi Vaše stránky líbí :-)
S pozravem, Jana

37 Jitka Jitka | Web | 7. září 2011 v 21:53 | Reagovat

[36]:Jani děkuji a pokud budete chtít nějaké předlohy , ráda pošlu. :-)

38 Pavla Pavla | 7. listopadu 2011 v 11:23 | Reagovat

Ahoj JItko. Já jsem také levák a háčkovat mě učila moje stará hodná teta, která je pravák. A výsledek? Naučila sem se háčkovat pravou, protože levou, jak píšete vy, mi to vysvětlit nedokázala. Nevidím v tom problém, takže háčkuju a pletu pravou, a vyšívám levou. Hodně zdaru :) Pavla

39 BartonCeleste18 BartonCeleste18 | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 7:17 | Reagovat

People in all countries receive the <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a> from various banks, because that is simple.

40 Markéta Markéta | 26. ledna 2012 v 11:51 | Reagovat

Dobrý den, moc se mi líbí Vaše stránky. Chtěla bych Vás poprosit jestli vám něco neříká ruský steh (russian stitch) . Narazila jsem na něj na internetu, bohužel bez návodu. Děkuji za odpověď :-)

41 Jitka Jitka | E-mail | Web | 26. ledna 2012 v 12:49 | Reagovat

Bohužel, to mi nic neříká, ale zkusila bych to vyhledat na www.youtube.com. Do vyhledavače dát ruský steh, možná to najde nějaké video.

42 Markéta Markéta | 26. ledna 2012 v 13:39 | Reagovat

[41]:

To vše jsem už zkusila, ale bohužel mám jen nákres.

43 Jitka Jitka | E-mail | Web | 26. ledna 2012 v 17:19 | Reagovat

[42]: Nemůže to být tohle?: Ovšem to je pletení.http://www.youtube.com/watch?v=eV2EbeufLHY

44 Markéta Markéta | 27. ledna 2012 v 14:25 | Reagovat

To není ono, to má být opravdu háčkování[43]:

45 adelka 9let adelka 9let | E-mail | 15. února 2012 v 16:55 | Reagovat

dobrí den Jitko
jsi v tom mpc dobrá já nejsem takovej ekspert nedávno sem stím začala a nemohla bys mi poslat na e-mail ňákí fotky :-D  :-)

děkuju :-) :-D :-P :D

46 Alis Alis | Web | 22. února 2012 v 15:34 | Reagovat

Ahoj Jituš, chtěla bych Ti moc poděkovat za tuhle rubriku "háčkování". Pomalu se  s háčkem a přízí  prokousávám krátkými, dlouhými sloupky a Tvoje články mi jsou obrovskými pomocníky :-)  ;-) Zatím jsem tu vždycky našla všechno, co jsem potřebovala k mojemu "motání" :-)  ;-)

47 Jitka Jitka | E-mail | Web | 23. února 2012 v 11:01 | Reagovat

[45]:Adélko napiš mi na můj mail o jaké fotky máš zájem.

[46]: To jsem ráda, že je ti moje šmodrchání k něčemu dobré. :-D

48 Terezka Terezka | E-mail | 24. října 2012 v 16:29 | Reagovat

Ahoj, nevím jak se naučit hačkovat? nejde mi to nejde mi to :( nevím jak se to děla..... mohla bys mi pomoz? :) mužeš mi napsat na email - :)máš to tam :-)

49 Terezka Terezka | 24. října 2012 v 16:30 | Reagovat
50 Monika Monika | E-mail | 10. ledna 2013 v 13:46 | Reagovat

Dobrý den,máte krásné stránky a jste velice šikovná.Poslední dobou se začínám o háčkování zajímat,ale nějak ztěch návodů mám hrůzu a mé dovednosti končí krátkým a dlouhým sloupkem.Našla jsem u vás tip na stránky kde je vše krok za krokem,tak to snad pochopim a něco vytvořim.Ted vim kam mám chodit pro inspiraci a při nezdarech se zde budu kochat jak to krásně vypadá když je někdo šikovný a umí háčkovat.a snad letošní stromeček nebude o umělích kouličkách(máme malé dítě)ale nějaké ozdyby uháčkuji a bude to nádhera,no mám na to rok :-)ale viděla jsem i obháčkované umělé kouličky a hned to vypadalo lépe.Je pravda že mě to také doted moc nazajímalo,mám 30let a doted jsem jen něco vyšila nebo ušila.ale co máme malé začínám se o techniky tkz.našich babiček zajímat,protože dnešní doba je jiná a dřív vše mělo jiné kouzlo.Přeji krásný den a plno radosti při háčkování,opravdu jste moc šikovná a děkuji za vaše stránky. :-)

51 Monika Monika | E-mail | 10. ledna 2013 v 13:47 | Reagovat

:-)

52 Jitka Jitka | Web | 10. ledna 2013 v 23:20 | Reagovat

[50]: Moni, děkuji za pěkná slova. Když budete chtít předlohy na něco od háčkování, ráda Vám zašlu. Napište mi na můj mail yorga@seznam.cz . Když to půjde, budu se snažit i poradit.

53 Milena Strnadová Milena Strnadová | E-mail | 3. dubna 2013 v 15:51 | Reagovat

Dobrý den,dnes jsem objevila Vaše
krásné stránky a v nich výrobky,které se Vám moc povedly.Já ráda háčkuji,ale potřebuji mít popis.Moc bych Vás prosila,zda byste mi nemohla poslat
popis na vajíčka a motýlky? :-) Děkuji za Vaše stránky a moc se těším na práci
Strnadová Milena

54 Jitka Jitka | Web | 3. dubna 2013 v 17:22 | Reagovat

[53]:Ráda pošlu cokoliv, ale jak píšu v předešlém komentáři, napište mi na můj mail yorga@seznam.cz Já Váš mail tady nepřečtu, nemám nainstalovaný outlook .

55 m m | 22. června 2013 v 14:23 | Reagovat

:-D

56 Tereza Tereza | 26. září 2013 v 14:36 | Reagovat

Čau Jitko nic moc :-?

57 Dominika Dominika | 26. září 2013 v 14:39 | Reagovat

Milá Jitko háčkování mě moc baví moc děkuji za tipi :-)  :-)  :-)  ;-) .

58 Luďek Luďek | 26. září 2013 v 14:42 | Reagovat

Hrůzaaaaaaa 8-O  8-O  :-P  :-?  :-?  :-?

59 Jitka Jitka | E-mail | Web | 27. září 2013 v 11:00 | Reagovat

[58]:Seš pako :-D

60 Jana Jana | 2. října 2013 v 17:13 | Reagovat

Tohle že má být hezký myslela jsem že ktomu alespoň jak se to ďělá hrůůůůůůůůůůůůůůůůůůza O_O  [:tired:]  8-)  :-x  :-?

61 Terka Terka | 2. října 2013 v 17:15 | Reagovat

Tohle že je hrůza náhodou. :-?

62 Jitka Jitka | E-mail | Web | 2. října 2013 v 23:01 | Reagovat

[60]: Kdyby jsi se nedívala jen na obrázky a taky trochu četla, dozvěděla by ses jak na to.Ale tobě jistě ani o háčkování nejde. Potřebuješ jen prudit.

63 Ania Ania | E-mail | 28. listopadu 2013 v 13:05 | Reagovat

Dobrý den,
dneska jsem objevila vaše krásné stránky a jsem nadšena!!! Tím, co jsem napsala na začátku Vašich stránek, jste mi dodala sílu a taky velmi povzbudila:) Moc vám děkuji a určitě vám napíšu mail, abyste mi poslala nějaké návody a rady :) Opravdu hrozně mooooc děkuji!!!! Ania

64 Jitka Jitka | E-mail | Web | 29. listopadu 2013 v 17:54 | Reagovat

[63]: Není zač, ráda pošlu. :-)

65 BEA 21 BEA 21 | E-mail | 5. ledna 2014 v 10:13 | Reagovat

JITKA, PRAJEM VÁM KRÁSNY DEŇ,
DNES SOM OBJAVILA VÁŠE KRÁSNE STRÁNKY.
HAČKOVAŤ SOM SA UČILA PRED xy ROKMI, ALE STÁLE SA JE ČO UČIŤ, HLAVNE KEĎ VIDÍM VAŠE DIELKA.
VĎAKA ZA PRÍJEMNÉ CHVÍLE STRÁVENÉ POZERANIM VAŠICH STRÁNOK.
PRAJEM VÁM DO NOVÉHO ROKU VEĽA ZDRAVIA, ŠŤASTIA, TVORIVÝCH INŠPIRÁCII. S VAŠIM DOVOLENÍM SI UKLADÁM VAŠE STRÁNKY MEDZI SVOJE OBĽÚBENÉ.

ZDRAVÍ VÁS  ALŽBETA

P.S.
NA FB: ALŽBETA ŽILINA

66 Jitka Jitka | E-mail | Web | 5. ledna 2014 v 10:42 | Reagovat

[65]: Milá Alžbětko, Váš komentář mne velmi potěšil.Budu se těšit na každou Vaši novou návštěvu. :-)Na FB nejsem

67 Věra Věra | E-mail | 14. ledna 2015 v 13:20 | Reagovat

Můžete my poslat celý popis na dutá vajíčka?začátek sice trochu umím ale ten konec nevím-děkuji :-)

68 Wegisep Wegisep | E-mail | 27. října 2018 v 14:52 | Reagovat

Link below to get instant! PSN Card Generator 2018 2019
<a href="https://seekingalpha.com/user/49834166/comments">ps4 psn codes</a>
Free Playstation Card Codes
Get Psn Code 2019
Free Ps4 Codes No Survey
Free Ps4 Game Codes
Free Ps4 Game Codes No Survey 2019
Free Ps4 Game Codes No Survey No Download

69 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 19:57 | Reagovat

Website with - Unused Psn Codes 2019 - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="https://psncardsfree2019.webgarden.com/">how to get free psn codes without surveys</a>
Free Psn Codes No Surveys Or Downloads
Free Playstation Store Codes 2019
Fresh Psn Card Code 2019
Psn Code Generator No Survey No Download No Verification
Free Psn Codes Without Offers
Free Psn Codes No Survey No Download
Playstation Codes Free List 2019
Psn Card Generator No Survey No Download 2019
Free Psn Generator 2019
Psn Card Codes Free
Free Psn Codes Online No Surveys Or Downloads
Unused Psn Codes 2019
Free Psn Money No Human Verification
Playstation Redeem Code Free 2019

70 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 19:59 | Reagovat

Website with - How To Get Playstation Plus For Free No Surveys - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="https://gumroad.com/l/psncodes2019">free ps vita codes no survey</a>
Get Fresh Psn Codes 2019
Free Psn Code No Human Verification 2019
Free Ps4 Game Codes
Ps Plus Code Generator 2019
Ps4 Code Generator
Fresh Psn Card Code 2019
Free Psn Gift Cards No Human Verification 2019
Psn Code Generator No Human Verification
Free Playstation Plus Codes No Surveys
Free Psn No Survey 2019
Free Psn Codes No Human Verification No Survey 2019
Code Generator Psn
Playstation Codes Free List 2019
Psn Online Generator No Survey

71 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 20:10 | Reagovat

Website with - Psn Cards Free Generator - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="https://www.zumvu.com/freepsncodeslist2019/">playstation network psn code generator</a>
Free Psn Codes No Surveys Or Downloads
Playstation Network Code Generator
Psn Code Generator No Survey 2019
Free Psn Code Generator
Free Psn Code Generator No Survey 2019
Free Ps Vita Codes No Survey 2019
Free Psn Cards No Survey 2019
Get Free Psn Card Reedem Code 2019
Real Free Psn Codes
Free Psn Codes
Psn Codes No Survey
Real Free Psn Codes
Psn Code Generator Ps4
Free Playstation Card Codes

72 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 20:18 | Reagovat

Website with - Free Psn Codes No Human Verification - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="https://www.zumvu.com/freepsncodeslist2019/">PSN Card Code</a>
Free Psn Code No Human Verification 2019
Unused Psn Codes 2019
Psn Codes No Survey No Download
Real Free Psn Codes
Free Psn Card Codes That Work No Surveys No Download 2019
Free Psn Codes No Survey 2019
Free Psn Codes Ps4 2019
Free Playstation Plus Codes No Surveys
How To Get Free Psn Redeem Codes No Surveys
Free Psn Codes Online No Surveys Or Downloads
Free Psn Code Generator
Free Psn Codes Without Surveys Or Download 2019
Free Playstation Network Card Codes
Psn Code Generator No Survey No Download 2019

73 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 20:19 | Reagovat

Website with - Free Ps4 Codes 2019 - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="https://elink.io/p/playstation-codes-generator-psn-cards-free-2018-2019">how to get free psn money no surveys</a>
Playstation Network Psn Code Generator
Free Playstation Codes 2019
Free Psn Codes No Survey No Human Verification 2019
Unlimited Free Psn Card Codes Online 2019
Code Generator Psn
Free Playstation Card Codes
Free Psn Code Generator No Human Verification
Playstation Code Generator
Free Psn Codes No Survey No Human Verification 2019
Free Ps4 Game Codes No Survey 2019
Playstation Redeem Code Free 2019
Free Psn Card Codes That Work No Surveys No Download 2019
Psn Codes No Survey Or Download
Free Psn Card Codes For Ps4

74 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 20:20 | Reagovat

Website with - Free Psn Codes Without Offers - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="https://gumroad.com/l/psncodes2019">PSN Card Code</a>
Ps4 Psn Codes
How To Get Free Psn Codes No Surveys No Downloads
Free Psn Code Generator No Human Verification
Ps4 Psn Codes
Free Psn Codes No Surveys Or Downloads
Unused Psn Codes 2019
Free Psn Codes No Survey No Human Verification 2019
Free Psn Code Generator No Survey 2019
How To Get Free Psn Codes
Real Free Psn Codes
Psn Code Generator No Verification
Free Psn Code Generator No Human Verification
Free Psn Cards No Survey 2019
Ps Plus Generator No Survey 2019

75 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 20:29 | Reagovat

Website with - Psn Code Generator No Verification - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="https://www.yelloyello.com/places/psn-cards-generator-online-2019">psn cards generator online</a>
How To Get Playstation Plus For Free No Surveys
Psn Redeem Codes Free No Surveys
How To Get Free Psn Redeem Codes No Surveys
Get Free Psn Card Online
Psn Code Generator No Survey 2019
Free Psn 2019
Psn Codes No Human Verification 2019
Free Psn Redeem Codes 2019
Ps Plus Code Generator 2019
Free Playstation Store Codes 2019
Free Psn Codes No Surveys At All 2019
Free Psn Codes Without Verification Or Survey
Free Ps Vita Codes No Survey 2019
Free Psn Card Generator.

76 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 20:31 | Reagovat

Website with - Psn Code Generator - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="https://elink.io/p/playstation-codes-generator-psn-cards-free-2018-2019">free psn codes list no surveys no downloads</a>
Free Psn Codes Online No Surveys Or Downloads
Ps4 Generator 2019
Free Psn Generator 2019
Free Psn Codes Without Surveys Or Download 2019
Free Ps Plus Codes No Survey
Ps4 Code Generator
List Of Psn Codes No Survey 2019
Playstation Code Generator
Ps Plus Generator 2019
Free Playstation Network Card Codes
Download Free Ps4 Games No Survey
Free Ps Plus Codes No Survey
How To Get Free Psn Redeem Codes No Surveys
Get Free Psn Card Reedem Code 2019

77 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 20:53 | Reagovat

Website with - Playstation Redeem Code Free 2019 - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="https://viralnetworks.com/profile/uid/523864/Andrew_Serol.html">free psn codes list no surveys</a>
Download Free Ps4 Games No Survey
How To Get Free Psn Code
Free Ps4 Codes No Survey
Psn Generator 2019
Psn Code Generator
Free Playstation Codes No Surveys 2019
Free Psn Codes Without Offers
Ps Plus Generator 2019
Unlimited Free Psn Card Codes Online 2019
Free Playstation Card Codes
Free Psn Codes List No Surveys No Downloads 2019
Free Ps4 Codes 2019
Ps4 Codes No Survey
Free Ps4 Codes No Survey

78 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 21:07 | Reagovat

Website with - Free Playstation Plus Codes No Surveys - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="https://elink.io/p/playstation-codes-generator-psn-cards-free-2018-2019">free psn codes without surveys</a>
Online Psn Code Generator No Download No Surveys
Free Psn Card Generator.
Playstation Redeem Code Free 2019
Free Psn Codes No Survey 2019
Ps Plus Generator 2019
Playstation Codes Free List 2019
Get Free Psn Card Reedem Code 2019
Free Psn Money No Human Verification
Free Ps Plus Codes No Survey
Free Psn Codes Online No Surveys Or Downloads
Free Psn Card Code
Ps Plus Generator No Survey 2019
Free Playstation Codes No Surveys 2019
Free Playstation Card Codes

79 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 21:12 | Reagovat

Website with - Online Psn Code Generator No Download No Surveys - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="http://www.playstationfreecodes.sitew.us/">free ps4 codes</a>
Free Psn Code No Human Verification 2019
Psn Generator No Survey
Free Psn Codes Online No Surveys Or Downloads
Unlimited Free Psn Card Codes Online 2019
Free Psn Money No Human Verification
Free Playstation Plus Codes No Surveys
Free Psn Codes
Tested Playstation Codes Free
Free Psn Cards No Survey 2019
Free Playstation Codes No Surveys 2019
Free Psn Codes No Surveys Or Downloads
Psn Cards Free Generator
Free Psn Codes Without Surveys 2019
Free Unused Psn Codes

80 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 21:24 | Reagovat

Website with - Free Playstation Plus Codes 2019 - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="http://www.playstationfreecodes.sitew.us/">free psn card codes that work no surveys no download</a>
Free Psn Codes Without Surveys 2019
Psn Code Generator No Survey 2019
Psn Code Generator No Verification
Free Unused Psn Codes  
Free Psn Codes No Surveys Or Downloads
Get Free Psn Codes
Psn Code Generator No Verification
Psn Account Generator No Survey 2019
Psn Card Codes Free
Free Psn Codes Online No Surveys Or Downloads
Free Psn Codes Online No Surveys Or Downloads
Free Psn Money No Human Verification
Ps4 Code Generator
Free Ps4 Codes 2019

81 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 21:27 | Reagovat

Website with - Free Psn Card Codes 2019 - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="https://www.noodle.com/u/us32f701dsa1/remi-wesi">web blog</a>
How To Get Free Psn Money No Surveys 2019
List Of Psn Codes No Survey 2019
Free Playstation Codes No Surveys 2019
Psn Card Generator No Survey No Download 2019
Free Playstation Network Card Codes
Playstation Network Psn Code Generator
Free Psn Code No Human Verification 2019
Free Psn Codes Online No Surveys Or Downloads
How To Get Free Psn Code
Free Psn Card Codes 2019
Get Free Psn Codes Without Surveys 2019
Psn Code Generator Ps4
Free Psn Card Codes 2019
Download Free Ps4 Games No Survey

82 Wegisep Wegisep | E-mail | 28. října 2018 v 21:31 | Reagovat

Website with - Free Psn Code Generator No Survey 2019 - link below to visit. Enjoy! :)
<a href="https://www.wattpad.com/646542963-how-to-get-psn-card-codes-in-2019-unused-psn-codes">free psn codes no human verification no survey</a>
Psn Account Generator No Survey 2019
Fresh Generated Psn Code 2019
Psn Card Generator
Free Psn Card Code
Free Ps4 Codes No Survey
Free Psn Codes No Survey No Human Verification 2019
Real Psn Codes No Survey 2019
Psn Code Generator No Human Verification
Free Ps4 Game Codes
Psn Card Generator
Free Psn Card Code
Free Psn Codes Without Offers
Free Psn Codes Without Surveys Or Download 2019
Free Psn Codes No Human Verification Or Survey

83 girBix girBix | E-mail | 4. ledna 2019 v 16:40 | Reagovat

<b>Brawl Stars Hack FREE 2019. You can GET UNLIMITED MONEY GEMS COINS! </b>

You can GET Hack For BRAWL STARS 2019 from:

<a href="https://www.pinoyexchange.com/discussion/947545/hot-brawl-stars-gems-coins-hack-2019-lifetime-free-ultimate/">WEBSITE</a>

or

Direct LINK!

https://billscheatworld.com/BrawlStarsHackUltimate/

<img src="https://i.imgur.com/fd4yIfH.jpg">

Brawl Stars Hack Tweakbox 2019  
Brawl Stars Chip Hack 2019  
Brawl Stars Hack Mod Apk Download 2019  
Brawl Stars Hack Apk 2019  
Brawl Stars Hack Apk 2019  
Real Brawl Stars Hack 2019  
Brawl Stars Hack Free Gems 2019  
Hack Para Brawl Stars 2019  
Brawl Stars Hack Free Gems 2019  
Brawl Stars Brawlbox Hack 2019  
Hack De Brawl Stars 2019  
Brawl Stars Hack Deutsch 2019  
Brawl Stars Hack Apk 2019  
Brawl Stars Hack Jailbreak 2019  
Brawl Stars Gems Hack 2019  
Brawl Stars Hack Jailbreak 2019  
Brawl Stars Chip Hack 2019  
Brawl Stars Hack Free 2019

84 Reltop Reltop | E-mail | 21. ledna 2019 v 22:22 | Reagovat

TikTok Musically Hack 2019. HOW TO BE FAMOUS in TikTok. WAYS!

Get from:
<a href="https://www.360cities.net/profile/tiktokfans">How To Do Musically Hack</a>

KW:
How To Hack Someones Musically Account 2019
Tik Tok Hack Followers
How To Hack Musically Account 2019
Tik Tok Fans Hack
Tik Tok Hack Fans
How To Hack Musically To Get Followers
Musically Cheat
How To Hack Musically To Get More Followers
Tik Tok Money Hack
Free Tik Tok Likes
Tik Tok Followers Hack Website
Tik Tok Hack Mod Apk Free Download
Tik Tok App Hack Apk
Buy Tik Tok Fans
Tik Tok Kena Hack

85 Reltop Reltop | E-mail | 21. ledna 2019 v 23:22 | Reagovat

TikTok Musically Hack 2019. HOW TO BE FAMOUS in TikTok. WAYS!

Get from:
<a href="https://www.a-zbusinessfinder.com/business-directory/Tik-Tok-How-To-Fans-Christchurch-Chatham-Islands-New-Zealand/33013359/">Tik Tok Hack Apk Download</a>

KW:
Tik Tok Leaderboard
How To Get 60 Likes On Musically
Tik Tok Hack Mod App Download
How To Hack Tik Tok Account
Tiktok Hack Site
Tik Tok Hack For Likes
Tik Tok Hack Version Apk
Tik Tok Unlimited Fans Hack
Tiktok Hack Apk
Tiktok Followers 2019
Tik Tok Likes Generator
Tiktok Hacker App
Tiktok Growth Hack
Tik Tok Slow Motion Hack Deutsch
Tiktok Likes Hack Without Human Verification

86 BellaA BellaA | E-mail | 25. února 2020 v 12:41 | Reagovat

Neco pro chlapce, potkejte divky z oblasti: http://girlssnapshots.com

87 Robertarbip Robertarbip | E-mail | Web | 28. března 2020 v 7:44 | Reagovat

Le temps du taxi à sonner, La ville de Paris à tout pour plaire aussi bien par son dynamisme que sa population, à travers sa tour Eifel, sa cathédral notre dame, ses grands boulevards et sa tour Montparnasse, Huguodriver n’est pas très loin,prendre la route pour le travail ou le plaisir peut être enthousiaste mais peut devenir vite terrifiant !, c’est pour cela qu’il est important de laisser faire un professionnel pour vous ramener en toute sécurité à votre destination, sans stress et sans tracas.
Notre secteur d’activité est : l’aéroport de Roissy et Orly ais aussi le transport de personne(s) sur Paris, de plus notre tarif est raisonable, vous les avez sur notre site web <a href=https://huguodriver.com/>huguodriver.com</a>
Pour faciliter la réservation, Huguodriver dispose d’une application mobile disponible sur Android et Ios, de plus les annulations de commande sont gratuites et sans majoration de prix, nos chauffeurs sont expérimentés et tous disposent d’une License de travail et toutes les assurances indispensables
Pour votre plus grand confort, Huguodriver dispose de voiture type berline avec tout le confort qui va avec, que vous venez d’Orléans ou ailleurs pur visiter la ville de Paris, nous sommes toujours prêts à vous accueillir avec le cœur et le sourire en plus.

A bientôt

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Stazkyobrazky.wz.cz-obrázky od Vás pro Vás
Sisi