Proč okénko do světa?

7. března 2007 v 21:48 |  Okénko do světa
Nejsem žádný cestovatel. Kdysi jsme navštívili Bulharsko, Rumunsko a dvakrát bývalou Jugoslávii. To bylo maximum, kam se obyčejný člověk mohl v době předrevoluční dostat.Tehdy bych ráda navštívila Egypt, Itálii nebo Řecko ale nebylo to možné ani z finančních důvodů.Dnes už jsem zpohodlněla a cestovat se mi nechce.Mám však ráda televizní pořady, které člověka přenesou do míst, kam by se normálně nevypravil. A v tomto okénku budeme některá zajímavá místa navštěvovat alespoň pomocí fotografií. V komentářích můžete hádat o které místo na světě jde. A tady je první obrázek. Víte které je to město a co zajímavého o něm víte?
Kliknutím se okno zavře
Proto, že nikdo nevěděl o jaké město jde, tak tady je o něm to najdůležitější:
Na tomto obrázku je Rio de Janeiro. Město ve stejnojmenném státu brazilské federace v jihovýchodní Brazílii. Město je známo karnevaly, sambou, nádhernými plážemi s bílým pískem (nejslavnější jsou Copacabana a Impodema). Dále je známé gigantickou sochou Ježíše, který je umístěn na hoře Corcovado a shlíží na celé Rio.
Město má asi 10 000 000 obyvatel a rozkládá se na území 450 km². Je to druhé největší brazilské město hned po Sao Paulu a do roku 1960 bylo hlavním městem Brazílie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natka Natka | Web | 8. března 2007 v 13:40 | Reagovat

já moc zcestovalá nejsem a bohužel mé zeměpisné znalosti jsou prachmizerné, takže tohle bohužel nepoznávám :o/ :o(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Stazkyobrazky.wz.cz-obrázky od Vás pro Vás
Sisi