Předlohy k háčkování

8. dubna 2007 v 16:29 | Jitka |  Háčkování
Připravila jsem několik předloh. Zatím jsou jen nafocené ale věřím, že na začátek vám to bude stačit. První je pěkná ozdoba na vánoční stromek. Motýlci jsou o něco málo složitější, ale věřím, že i to zvládnete.U motýlků se začíná od tělíčka a pokračuje se jedním a pak druhým křídlem. Hned jak připravím další předlohy, najdete je v této rubrice. Pokud se vám bude dařit, a já věřím, že ano, nafoťte své dílko a fotku mi pošlete na yorga@seznam.cz . Z vašich fotografií udělám prezentaci, která bude motivovat další šikulky.
Šipka A označuje začátek práce, šipky u tykadel označují směr háčkování.
Tady máte předlohu na pěkný lem například k prostírání.Omlouvám se za kvalitu fotek. Nějak se mi to nedaří udělat líp.
V tomto případě by pro vánoční ozdobu stačilo uháčkovat jen první čtyři řady.Vyzkoušejte si to.
Tento motivek se sháčkovává s dalšími motivky a může z něj být dečka , nebo i samostatný jako ozdoba.
K těmto vajíčkům nemám popis. Každé z nich je dílem mé fantazie a nikdy nejsou dvě úplně stejná.Popíšu vám trochu postup. Začínám na počet ok asi 9. V první řadě udělám 16 dlouhých sloupků.V dalších řadách už háčkuji vzory, které mě napadají a vyhovují velikosti vajíčka, které obháčkovávám.Nakonec vajíčko naškrobím cukerným roztokem a nechám dokonale uschnout. Potom teprve opatrně vyklepávám skořápku, abych neporušila přízi. Pomáhám si pinzetou.Je to cvik. Těch vajíček už jsem obháčkovala na dvě sta. Pokusím se něco namalovat a vyfotit. Do příštích Velikonoc to natrénujete.
Namalovat předlohu na vajíčka se mi zatím nepodařilo,ale vyfotila jsem pár detailů a možná vám to pomůže. Nejsou to kvalitní fotografie, ale jak přijede starší syn se svým foťákem, snad pořídí něco kvalitnějšího.
Tento závěs na okno uháčkovala paní Hana a poslala nám předlohu. Můžete začít.
Když se vám něco z toho podaří uháčkovat a budete se o výsledek své práce chtít podělit s ostatními, pošlete vyfocený výrobek na můj e-mail yorga@seznam.cz a já vám dám prostor v Galerii hostů. Budu se na vaše práce těšit. V galerii háčkování najdete výrobky, které jsem udělala a na které mám předlohy. Pokud máte o některou předlohu zájem, stačí napsat na výše uvedený mail a já vám ji zašlu.
 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (108)
Zobrazit starší komentáře

1 Hanka Hanka | 10. dubna 2007 v 22:29 | Reagovat

Milá Jitko,

chci poděkovat za uveřejnění těchto předloh a popisů k háčkování. Oceňuji Tvou práci s předlohami, možná se našly i technické problémy. A Tvůj čas ve velikonočním období je jistě vzácný.  Ale výsledek je báječný! Jsi velice šikovná.  Na monitoru to vypadá opravdu velmi dobře. Objevila jsem to hned na začátku, takže mám otištěnou tu původní verzi.  Asi Tě zajímá, jak je to pro nás, začátečníky, srozumitelné. Zatím se vyslovuji k oběma vánočním ozdobám: Okamžitě jsem se do toho pustila, nejdříve do té vločky tvaru květinky. Musím zdůraznit, že nemám zkušenosti s háčkováním podle popisu. Tvé nákresy jsou výborné, pro mne naprosto srozumitelné. Háčkuji ze Sněhurky, moc dobře se mi s touto přízí pracuje. Myslím, že se mi obě ozdoby podařily, netrvalo mi to příliš dlouho, mám jich už několik.  Doufám, že mají správný tvar - to posoudíš později podle fotografie. Ta květinka mě inspirovala k různému uplatnění v barevném provedení nejen jako vánoční ozdoba.

Teď se chystám na motýlky... Mám trochu obavy, zda se mi podaří, ale na druhé straně je tam kombinace úkonů, které už umím. Jsem ráda, že jsi tady přidala ty fotky, myslím, že to pomůže. Nesmím zapomenout poděkovat Ti za informaci o internetových stránkách s háčkováním, bez toho bych to asi nezvládla. Budu Tě informovat, jak se dílo daří a těším se na další předlohy.

Ještě jednou - DÍKY!

2 Jitka Jitka | 11. dubna 2007 v 8:57 | Reagovat

Jsem ráda, že ti vyhovuje tento způsob popisu, já sama podle ničeho jiného nedělám a tak si jich tady užiješ. Mám připravený zvoneček a jednu lehkou dečku . Jak se k tomu dostanu na delší čas, tak to hned přidám. Měla jsem ohromnou radost ze scaneru, ale byl nefunkční, tak jsem ho byla vracet. Musím koupit nový. Tento byla na inzerát a nechápu, jak může někdo prodat střep. Byl sice jen za 350 Kč ale musela jsem jet 20km  pro něho a zase zpátky. No jde o to, že se to zase oddálí. Ale ty drobné věci stačí nafotit. Přeji ti hodně zdaru. To bude letos krásně nazdobený vánoční stromeček!

3 Hanka Hanka | 11. dubna 2007 v 23:38 | Reagovat

Vidím, že tato rubrika dostává "grady". Přivítala jsem fotky těch vánočních ozdob, hned jsem srovnávala své výtvory s fotografií a myslím, že moje tvary odpovídají Tvé předloze. Mám radost, že vypadají stejně, z každého tvaru mám už tři kusy. Ty ozdoby se háčkují velmi dobře.

Právě vyrábím prvního motýlka, zpočátku jsem z toho byla rozpačitá, ale už mám více než polovinu a práce se mi zalíbila, mám dojem, že můj první motýl se podaří. Háčkuji ho také ze Sněhurky, připadá mi větší, než jsem čekala, ale nevadí mi to. Z jaké příze doporučuješ háčkovat motýlky? Má to být příze tenčí? Jaká má být správná velikost - rozpětí křídel?

Tím zvonečkem jsi mě navnadila, je opravdu kouzelný! Na pohled mi připadá jednodušší než motýlci. Myslím, že to bude krásná práce. Díky za předlohy.

Mrzí mě, že s tím scanerem máš takové problémy.

4 Kamelie Kamelie | Web | 12. dubna 2007 v 1:39 | Reagovat

procházkou netem jsem narazila i na Tvoje stránečky  :-))  ..jsou zajímavé svým obsahem a je zde plno krásných výtvorů .-) a dokonce i návodů,což se mě moc líbí :-)) přeji hodně tvůrčích nápadů a zase se přijdu někdy podívat,co nového  najdu nového :-))

5 Jitka nejen pro Hanku Jitka nejen pro Hanku | 12. dubna 2007 v 9:41 | Reagovat

Hani, pozor, je tam nový popis na zvoneček . Ten co jsem tam dala prvně, je moc úzký. Nevypadal by asi dobře. Zkus ho podle té nové předlohy. Odpovídá tomu vyfocenému zvonečku. Zvonej má na výšku 6 cm a průměr také 6 cm. Vyfocený je ještě nenaškrobený, stejně jako ty ozdoby. Chtěla jsem to sem dát co nejrychleji, tak jsem nemohla čekat. Naškrobené a vypnuté to bude vypadat zase jinak. A k motýlkům ze Sněhurky:  jsou opravdu dost velcí. Na orázku vypadají malí ale ve skutečnosti ten největší po vypnutí má 17 cm v nejširší části křídel. Možná by to chtělo Perlovku a nebo kordonet č.30. Krásní by byli i z nitě na paličkování, ale to musím někde zjistit názvy a čísla. Rozhodně se to tady dočteš. Jinak vidím, že jsi šikulka a už se holky těším na vaše práce . Uvažuji o založení nového blogu, kde budou jen a jen vaše práce a uspořádám to jako galerii vašich výtvorů. Moc se na to těším. Jen pilně háčkujte a já začnu dávat složitější předlohy.

6 babča babča | Web | 12. dubna 2007 v 11:03 | Reagovat

no děvčata skláním se před váma teoreticky bych tomu trochu rozuměla,ale prakticky jsem nemehlo

7 Hanka Hanka | 12. dubna 2007 v 20:31 | Reagovat

Jitko,

posílám Ti jarní pozdrav a zároveň děkuji za opravdu bleskové odpovědi. Nejdříve chci sdělit, že mám uháčkovaného prvního motýla. Odhaduji, že je to asi ten největší, (v naší přírodě takový kousek asi nenajdeme),  už mám s ním určité plány. Podle udaných rozměrů je v toleranci. Jistě není dokonale vytvořený, nechci se chválit, ale já jsem s výsledkem spokojena - nečekala jsem, že se mi tak podaří. Jen doufám, že ho nezkazím škrobením a vypínáním. Na ty další motýlky si koupím tenkou přízi. Ze Sněhurky zkusím zvoneček. Vidíš, že nezahálím...

A nyní  malé  zamyšlení: Zjistila jsem, že zítra to bude přesně měsíc, co jsem zcela náhodou objevila Tvůj blog. Jistě sis všimla, že jsem pravidelnou návštěvnicí blogu, není těžké uhodnout proč. Ještě nemám přečtené všechny texty v rubrikách, to zvládám průběžně, ale uvědomila jsem si, že svůj blog tvoříš pouhých pět měsíců! Hledám vhodná slova uznání, protože jsem prošla už dost hodně blogů a bez lichocení - Tvůj blog vyčnívá svou úrovní, estetickou úpravou a hlavně rubrikami, ty mě zvlášť zaujaly. Během pěti měsíců jsi prokázala šikovnost, je pozoruhodné, jak jsi zvládla práci s počítačem a všechny ty fígle, jejichž výsledkem je tento blog.

Překvapilo mě proto, že uvažuješ o založení nového blogu, protože si nedovedu představit, že by měl být závislý na příspěvcích dopisovatelů. Mluvím (píšu) za sebe - já Ti ochotně nějaké fotografie svých výtvorů pošlu, ale nebylo by to jen háčkování, toho mám velmi málo a jsem v podstatě začátečnice. Moje výtvory se týkají také keramiky nebo vyšívání. Perníčků jsem napekla na stovky, nazdobené měly velký úspěch - bohužel nemám jejich foto. Jistě máš svůj plán, asi také kontakty na některé tvůrce, kteří by také přispívali. Uvažuji totiž, že se blíží léto, lidé budou trávit čas spíše venku, tolik času nebudou asi věnovat ručním pracím. Podle tohoto blogu předpokládám, že nový blog budeš chtít mít snad ještě lepší, s novými nápady, laťka je opravdu vysoko. Galerie našich výtvorů je jistě výborný nápad, ale aby někteří lidé jen neslibovali.

V žádném případě jsem Ti nechtěla "nasadit brouka do hlavy", máš moji podporu a pochvalu. Je to jen pár myšlenek, které jsem chtěla sdělit...

A teď jdu na ten zvonek.

8 Jitka Jitka | Web | 13. dubna 2007 v 9:09 | Reagovat

Hani, moc Ti fandím, vidím, že jsi šikulka.S velikostí motýlků si nelam hlavu. Nevypadají špatně na tmavém pozadí a zarámované jako obrázek. Možná máš lepší nápad. Děkuji za chválu mého blogu, myslím, že tolik si ani nezaslouží. Vím, že jsi nejvěrnější návštěvnicí a pravidelnou dopisovatelkou. Moc si Tvých příspěvků vážím a jsem přesvědčena, že rubrika " Okénko do světa " má takový úspěch právě díky Tvým komentářům. Za to Ti děkuji.Ten druhý blog byl takový momentální nápad, ale velmi lákavý. Uvidím, jak se bude situace vyvíjet. Možná by ten druhý blok samotné háčkování nezaplnilo, ale mohl by být zaplněn i jinými výrobky, třeba keramikou, pletením a perníčky. Když jsem u těch perníčků, najdi si v rubrice Ikonky odkaz na Dekorativní perníčky. Klikni na ikonku a octneš se v ráji perníku. Mimo receptů je tam spousta pěkně nazdobených perníčků. Mám ráda ty zdobené bílou polevou. Barevné mě moc neberou. Věřím, že zvonek se Ti povede, protože je rozhodně jednodušší než motýl. Nevím kolik času dnes urvu pro blog, ale chtěla bychpřidat ještě jednu ozdobu a zvonek. Přeji Tobě i ostatním šikulkám hodně zdaru při tvorbě ozdob a nezapomínej na okénko, budeme v něm pokračovat.

9 Hanka Hanka | 13. dubna 2007 v 22:57 | Reagovat

Nově zařazené vzory jsou moc krásné. O víkendu bych chtěla vyzkoušet ten lem k ubrousku, to už mě dlouho láká. Na ty menší tvary si troufám, jen uvažuji, jakou přízi použít na ten čtvercový motiv. Mám i Kordonet č.15. Zatím si nedovedu představit, jak se to sháčkovává - ještě jsem to nedělala. Samozřejmě to nespěchá, na dečku je potřeba více motivů.

Zvoneček ze Sněhurky se podařil, šlo to docela rychle, vypadá hezky.  

Koupila jsem perlovku a teď háčkuji další vzor motýlka, jde mi to dobře, vypadá hezky.

K tomu velkému motýlkovi - máme stejný nápad. Uvažuji, že udělám všechny tři velké, zkusím i barevné, koupím rámečky a vyrobím obrázky.

10 jitka jitka | Web | 14. dubna 2007 v 7:56 | Reagovat

Hano, když chceš zkusit barevné motýly, tak zkus koupit melírovanou perlovku. Myslím , že by to z ní nemuselo být špatné. Taky to  zkusím. Dělala jsem tak letos velikonoční vajíčka a ta melírovaná byla rozebraná nejdřív. Na to sháčkování motivků se musím někam podívat. Sama jsem ještě takovou práci nedělala. Nevydržím totiž  dlouho dělat jeden motiv. Mám ráda pořád něco nového a tak k takové dečce jsem se ještě nedopracovala.

11 Hanka Hanka | 15. dubna 2007 v 21:19 | Reagovat

Jitko, pěkný večer.

Vidím, že máme podobné nápady. Já jsem totiž toho druhého motýla uháčkovala z perlovky melírky a vypadá výborně.

Při háčkování se držím Tvých předloh a návodů výše uvedených a tak během několika dnů mám několik vánočních ozdob, zvoneček, dva motýly a teď obháčkovávám ubrousek podle návodu. Nechtěla jsem moc malý, mám čtverec o straně 68 cm, takže háčkuji krajku o délce 272 cm! Je to hezká práce, zvládám to dobře, chybí mi ještě řada těch vějířků na okraji. Mám začátek a myslím, že to bude dobře vypadat.

Možná bys nám, začátečníkům,  mohla poradit s napínáním a škrobením. Jaký škrob je na ty motýlky a dečky nejvhodnější? Mám tekutý 3E a Herbamyl.

Při té práci jsem si uvědomila, že by ze mne měla radost moje rehabilitační sestra. Loni jsem utrpěla těžkou zlomeninu pravé ruky a před rokem jsem zahajovala rehabilitace. Jak jsme se zmiňovali o levorukých, také já jsem se na dlouhou dobu musela přeorientovat, protože pravačka na tom byla moc špatně. Naučila jsem se dělat mnohé činnosti levou rukou, ale háčkovat bych asi nedovedla. Tehdy bych nevěřila, že se budu moci věnovat ručním pracím, nemohla jsem se podepsat,  potíže mi totiž dělalo i psaní na klávesnici. Takže to, že nyní háčkuji motýly a další věci podle Tvých návodů, je pro mne malý zázrak!

Proto také i z těchto důvodů prosím o strpení ohledně fotek těch výrobků do galerie.

12 Jitka Jitka | 15. dubna 2007 v 22:17 | Reagovat

Hani nic nespěchá máme na to spoustu času. Jsi hrozně rychlá, překvapila jsi mě, že už seš tak daleko s tím lemem k ubrousku. K tomu škrobení. Krom vajíček škrobím všechno tekutým škrobem, nebo Škrobem rozpustným za studena. Když nic jiného nemám stačí Solamyl a vypínám na plotně polystyrenu. Časem se poničí, ale vypneš na něm hodně deček než budeš muset použít další. Zvonečky a vajíčka škrobím cukerným roztokem. Zvonek vytvaruji a suším na slunci, v topné sezoně na radiátorech. Čas od času se jdu podívat jak to schne a znovu vytvaruji, pokud se tvar trochu zbortí. Ještě před škrobením do vnitřku zvonku uháčkuji řetízek a na jeho konec přivážu korálku. Na horní část zvonku udělám z řetízku ouško na zavěšení.

13 Evuša Evuša | E-mail | 26. dubna 2007 v 0:14 | Reagovat

Milá Jitko!

Také jsem dnes zabrousila na Váš blok. Všechny zveřejněné návody určitě vyzkouším. Jsou krásně přehledné i pro nás, které to ještě tak dobře neumíme.

Jinak jsem se také pokochala Vaší psí rodinkou, krásnou zahrádkou i zajímavou pozvánkou na ČARODĚJNICE. Musím se pochlubit, my s býbalými spolupracovnicemi , jsme měly už slet čarodějnic v pátek 20. 04. Bylo to velice příjemné posezení  a už se těším na další takovou akci.

Moc Vás všechny zdraví Eva

14 Ema Ema | 7. května 2007 v 0:20 | Reagovat

Milá Jituš,

dík za předlohy. Jsem samouk a bez nich nevytvořím nic! Konečně předlohy na motýlky, kteří se mi tolik líbí! Ten závěs do okna je také moc pěkný nápad. Už vím, co dostane moje ségra k narozkám!! Díky za inspiraci a přeji krásné dny. Všechny šikulky zdraví Ema

15 Pavla Chovancová Pavla Chovancová | E-mail | 4. června 2007 v 14:09 | Reagovat

Dobrý den paní Jitko.Našla jsem váš blog a jsem nadšená.Háčkování mě vzalo loni,začalo to dětskou čepicí,kloboučkem pro dcerku,ušankou pro manžela. S háčkováním začala i má sestra i švagrová,máme dohromady 7 dětí ,z toho 4 holčičky,takže většinou háčkujeme na ně.Daly jsme si váš blog do oblíbených,máte tam skvělé předlohy srozumitelné pro nás samouky.Když je rozpis napsaný,nechytáme se.Ale když je nakreslený je to super.A ty vaše zvonečky a hvězdičky jsou úžasné.Zkoušela jsem dělat zvoneček od oka a nic moc.Chtěla jsem Vás poprosit jestli nemáte nějaký návod na háčkovanou parádu pro holčičky.Něco jsem našla na webu,ale není to tak srozumitelné jako u vás.Děkuji předem a přeji hezký den.A ty zvonečky,motýlky  a hvězdičky určitě vyzkouším.PS: jsme všechny 3 na mateřské dovolené,sejdeme se na kafe,děti si hrají a my háčkujeme.

16 Lenka Lenka | E-mail | 20. července 2007 v 22:56 | Reagovat

Hani,náhodou jsem narazila na vaše stránky.Marně se snažím už delší dobu objevit "polopatický":o)návod na uháčkování čepičky pro dceru.Nevíte o nějakém časopisu,knize apd?

Lenka

17 Jitka pro Lenku Jitka pro Lenku | 21. července 2007 v 10:32 | Reagovat

Chystám se udělat pořádek ve svých časopisech, kterých mám přehršel a něco tam určitě najdu, jen bych potřebovala vědět na jaký věk by ta čepička měla být? Časopisů s popisy je spousta budu mít i něco na děti proberu to a ozvu se na mail.

18 Monika Monika | 26. července 2007 v 17:23 | Reagovat

Máte moc pěkné stránky, už jsem uháčkovala dva motýlky podle těchto předloh, škoda jen, že tu nejsou i vzorky na trička... Teď se háčkované věci hodně nosí, a než abych si je za nemalé peníze kupovala, to si je s radostí uháčkuji sama.. Jinak se mi vaše stránky moc líbí

Monika, 15 let

19 Jitka pro moniku Jitka pro moniku | Web | 27. července 2007 v 7:34 | Reagovat

Moni, jsme moc ráda, že se zajímáš o háčkování a ráda ti nějaký popis najdu.

Pokud bys měla možnost vyfotit své výrobky a poslat mi jejich fotku v digitální podobě, ráda je na mých stránkách zveřejním. pochlubíš se ostatnímjak jsi šikovná a já budu mít doklad toho, že moje snažení není marné. Můj e-mail na který fotku třeba těch motýlků můžeš poslat  je yorga@seznam.cz

20 majka majka | E-mail | 5. srpna 2007 v 19:42 | Reagovat

ahoj,

stránky jsou fajn. já taky docela ráda háčkuju. Ze svých děl bych uvedla :-) ozdoby na vánoce, jedna - podle mě moc pěkná vánoční stuha -, pár deček - většinou dárky, jedna kabelka + jedna rozdělaná a v plánu záclony do  nového domečku. Ted ale shánim rozpis na klobouček pro 1,5 roku starou dcerku. Mám rozpis na klobouček pro panenku, Natálce se moc líbí a pořád ho své panence bere a dává si ho  na hlavu, tak  jsem si říkala, že bych ji uháčkovala taky jeden, Mohla bych se pokusit zvětšit daný rozpis pro panenku, ale nemám moc času (jsem  na mateřský dovolený ???) a tak se mi nechce riskovat, že to budu neustále opravat, tak za případný tip děkuji.

Jinak mám taky pár popisu na háčkované trika, jedno jsem si i uháčkovala, bohužel jsem si ho uháčkovala malé a po dítěti mi už není přes prsa, tak jsem ho rozpárala, že z toho časem uháčkuji něco jiného. Taky kdyby byl zájem tak to vyfotim to digi fotáku a nějak pře pošlu.

majka

21 Lena Lena | 9. září 2007 v 18:18 | Reagovat

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli nemáte někdo předlohu na háčkovaný míček říká se mu také hakisák. Předem děkuji za snahu.

22 Jitka pro Lenu Jitka pro Lenu | Web | 9. září 2007 v 18:36 | Reagovat

To nemám, ale jestli je to malý míček, tak by neměl být problém ho obháčkovat jednoduchou technikou. něco podobného jak mám obháčkovaná vajíčka v článku Jak se naučit háčkovat? Rubrika Háčkování.

23 Lena Lena | 10. září 2007 v 17:46 | Reagovat

Moc děkuji za radu.

24 Jitka pro Moniku 15.let Jitka pro Moniku 15.let | 20. září 2007 v 13:24 | Reagovat

Moni, škoda že jsi tu nenechala e.mailovou adresu. Mohla bych ti poslat jeden hezký popis na tričko. Nemůžu to uvést na svoje stránky, protože je to proti zásadám  a pravidlům webu. Prosím jestli máš o tričko zájem, napiš mi.

25 Macin Macin | 2. října 2007 v 10:42 | Reagovat

máš tu moc krásný věcičky na háčkování-SUPER!!!

26 trixí trixí | 24. října 2007 v 21:56 | Reagovat

hele a co je tu z keramiky

27 Admin ro trixí Admin ro trixí | 27. října 2007 v 8:24 | Reagovat

Keramika je v galerii hostů

28 Hana Hana | 22. prosince 2007 v 10:29 | Reagovat

Jitko, při zadání hesla "háčkování návody" ve vyhledávači mě to zavedlo až na Tvůj blog a všechny výtvory se mi moc líbí, ale hlavně hledám návody na takové ty krajky na okraje poliček, co si dávaly naše babičky do kredenců. Nemáš něco takového? Díky.

29 Jitka pro Hanu Jitka pro Hanu | Web | 22. prosince 2007 v 20:16 | Reagovat

To víš, že mám ale nenechala jsi na sebe kontakt. Napiš mi svůj mail do zprávy autorovi a já ti ráda pošlu cokoliv. V rubrice Háčkování, článek Háčkujeme lemy najdeš asi tři docela pěkné motivky do kredence.

30 Andrea Andrea | 29. prosince 2007 v 18:55 | Reagovat

Zdravím Vás Jitko! Máte moc krásné háčkované věci, hlavně motýlci jsou krásní. Začalo mě bavit háčkování zatím jsem však jen u kabelek a sněhových vloček, ale nerozumím těm předkresleným předlohám. Podle nich to neumím. Nemáte to někde napsané např. 2 řádek 3x dlouhý sloupek nebo tak nějak?? Podle toho je to strašně těžké. Díky

gretchenn@seznam.cz

31 Vlasta Vlasta | E-mail | 30. prosince 2007 v 8:59 | Reagovat

Dobrý den,Jitko!Vaše háčkované výrobky jsou úžasné,hlavně velikonoční vajíčka.Chtěla jsem se Vás zeptat,jestli na ně nemáte nějaký podrobnější popis podle fotek sice tuším jak na to,ale pořád to nějak není ono.Letos před vánocemi jsem také viděla háčkované vánoční ozdoby ve tvaru koule,ale popis na ně se mi také nepodařilo sehnat,nemáte náhodou popis i na tyto ozdoby?Dík.

32 Vlasta Vlasta | E-mail | 30. prosince 2007 v 9:00 | Reagovat

ještě dodávám adresu vlasta.strejbarova@seznam.cz

33 Jitka Jitka | E-mail | 1. ledna 2008 v 20:28 | Reagovat

Ahojky moc krásné věcičky. Jelikož je po vánocích a za chvílku tady máme jaro, tak i já Vás chci požádat o nějaké popisy na háčkovaná vajíčka. (Přeci jen než nějaké to množství vajec vyfoukáme ...tak abysme to všechny stihly :o). Díky moc a přeji 366 hladce uháčkovaných dnů v tomto roce ..........

34 Zdenka Zdenka | E-mail | Web | 11. ledna 2008 v 18:43 | Reagovat

To je nádhera! Háčkováním se živím a hledám stále nějaké nápady, tady jsem jich našla spoustu. Jen bych se ráda zeptala na "autorská práva" - mohla bych použít tyto návody pro svou práci? Ozvěte se mi prosím, moc děkuji!  Jo, a nevíte o nějaké šikovné paní co by mi pomáhala? Nebylo by to na zbohatnutí ale nikdy neříkej nikdy :o))

Zdenka

35 Jitka admin Jitka admin | 11. ledna 2008 v 23:07 | Reagovat

Vše co na mých stránkách najdete , krom háčkovaných vajíček , která dělám výhradně podle svých představ je z časopisů, které mají klauzuli, že jejich předlohy nesmí být používány pro komerční účely. Proto také nenajdete jedinou předlohu na háčkovanou dečku, kterou můžete na mých stránkách vidět v Galerii. Ozdoby na vánoční stromky jsou z části upravené z různých předloh ale vše je používáno jen a jen jako inspirace pro ženy, které se chtějí naučit háčkovat a hledají inspiraci nebo radu.

V rubrice Háčkování je článek Bílá krása a tam je komentář jedné paní, která ráda háčkuje a nemá pro koho. Nechala tam na sebe kontakt. Možná, že ona by mohla být tou ženou, která by vypomohla. Je tam pod jménem Pralinka.

36 lida lida | 3. února 2008 v 18:44 | Reagovat

moje babicka to umi

37 E.Krestanova E.Krestanova | E-mail | 16. února 2008 v 21:21 | Reagovat

Ahoj.můžete mi prosím poslad návod na háčkované vejce, jsou moc pěkná. Moc děkuji.Erika

38 Jana Jana | E-mail | 17. února 2008 v 11:11 | Reagovat

zkouška

39 Eva Eva | E-mail | 17. února 2008 v 11:12 | Reagovat

zkouška

40 Jitka  admin. Jitka admin. | 17. února 2008 v 18:19 | Reagovat

Zkouška čeho?

41 68evka 68evka | E-mail | 17. února 2008 v 20:44 | Reagovat

Učím se tak zda zpráva odešla, děkuji za pochopení ahoj

42 Kačka Kačka | 18. února 2008 v 15:50 | Reagovat

Je to nádhera.Sama již několik let háčkuji,kupuji si časopisy,jsou tam skvělé nápady a vzory a tak mám 100 různých ozdob na stromek a vajíčko a svetry a už nevím co všechno. Když máte čas a chuť zkoušejte, až se to povede a sama zjistíte,jak je jednoduché něco vymyslet o to větší budete mít radost. Takové bačkorky na mimčo jsou nádherné. pa Kačka

43 Jitka admin. pro Kačku Jitka admin. pro Kačku | 18. února 2008 v 17:54 | Reagovat

Kačko nemáš náhodou nějaký popis na bačkůrky pro Mimčo? Moc by se mi hodil.

44 JANA JANA | E-mail | 21. února 2008 v 19:39 | Reagovat

Máš to moc hezký,já td háčkuji vajíčka tak se dívám a zjistila jsem že ty půlky s výplní jsem náhodou oběvila včera a jsem ráda že je můžu vydět hotové.Jsou moc hezké taky jsem se donih hned pustila.Jen tak dál Jana

45 nesrozumitelné nesrozumitelné | 25. února 2008 v 11:07 | Reagovat

podle tohodle bych neuháčkovala opravdu nic!!!

46 Růža H. Růža H. | E-mail | 8. března 2008 v 12:54 | Reagovat

Dobrý den Jitko.Máte moc hezké výrobky.Díky Vaším předlohám jsem si uháčkovala girlandu a motýlky.Chtěla bych ještě klobouček,ale předlohu nemůžu nikde najít.Chodím na Vaše stránky často jestli ji náhodou nenajdu.Bez předlohy to neumím.Přeji ještě hodně krásných výrobků.

47 Růža H. Růža H. | E-mail | 8. března 2008 v 12:58 | Reagovat

Já zapoměla,kukaně jsem také uháčkovala.Nebyla předloha,ale zkusila jsem to.Nejsou tak pěkné jako Vaše,ale jsem spokojená.

48 Katka Katka | E-mail | 24. března 2008 v 13:18 | Reagovat

Ahoj Jitko a všichni milovníci háčkování. K háčkování jsem se dostala vloni. Naučila jsem se háčkovat stylem pokus omyl, ale už jej zvládám a tak hledám různé návody na další práci. Většinou háčkuji dečky z časopisů, ale některé už jsem si troufla vymyslet i sama. Bohužel teď nemám foťák, tak vám nemůžu poslat ukázky. Vaše stránky se mi líbí a ráda se nechám inspirovat. :)Zaujaly mě především kukaně s kuřátky, jsou naprosto úžasné!!!!!!!!! :) Nenašla jsem však ani řádku o tom, jak se háčkují a popravdě řečeno, nepřišla jsem na to. Mohla byste mi poslat návod nebo popis, jak na ně? Moc děkuji a přeji hodně krásných uháčkovaných oček. :)

Katka      (Langerova.katka.zlin@seznam.cz)

49 Ro Ro | 29. března 2008 v 11:37 | Reagovat

Máte to tu krásné, prolejzám a tetelím se.

Hledala jsem nějakou inspiraci, protože se mi zalíbila oháčkovaná vajíčka a vás mi našel google. Moc děkuji, protože přesně takhle jednoduše jsem to potřebovala mít popsáno, abych odhadla počet řad a jak postupně přidávat a ubírat bez zbytečného párání. No něco se podařilo - http://manufaktura-u-ro.blogspot.com/2008/03/velikonoce-kraslice-2.html

Teď zkouším motýlky, měla jsem krásný rozpis, leč ztratil se mi někde ve víru dat - zkusím to dát dohromady z hotových výrobků - jsou takoví maličcí "na záclony" s plastickým tělem. Ale ani ti Vaši nejsou tak velcí, když je dělám právě z té "staré" paličkovací nítě (tj. značku nevím a sílu neodhadnu - nějaké válečné zásoby po babi) a 12kou háčkem.

Ještě jednou moc děkuji

Romana

50 hehehehheheheheehehehe hehehehheheheheehehehe | 14. dubna 2008 v 14:14 | Reagovat

ee ja to neumi ale tohle bych takyZVLADLA to u mi kazdej

51 Zdeňka Zdeňka | Web | 16. dubna 2008 v 0:46 | Reagovat

Dobrý den, Jitko.

V první řadě děkuji za návštěvu u nás, těší mě, že se líbilo...

Musím Vás moc pochválit - líbí se mi tu všechno, co jsem dosud viděla. Máme podobné zájmy. Určitě se k vám ještě podívám!

Přeji Vám hodně zdaru do další práce a hlavně ČAS!

52 madla madla | E-mail | 14. května 2008 v 18:58 | Reagovat

milá Jitko,

v háčkování jsem teprve začátečník...naučila jsem se to od své velice tvořivé tety.už si sice umím uháčkovat třeba kabelku,ale to jak obě víme není určitě nic těžkého.tvoje výrobky se mi líbí,ale bohužel v háčkování nejsem tak zdatná jak by jsi předpokládala a tak bych tě chtěla poprosit o podrobnější návod.napsala jsem i svůj e-mail a tak mi to klidně můžeš poslat na něj,ale kdyby jsi to přeci jen napsala sem na tvůj web tak mi alespoň dej vědět,že to tady je...jinak blog máš moc hezký a obdivuji tě a i tu tvou tvořivost.doufám že zase něco vymyslíš.

AHOJ MADLA

53 madla madla | E-mail | 14. května 2008 v 19:00 | Reagovat

jo a doufám,že ti(vám)nevadí že jsem vám v komentáři tykala:-D

54 Jitka admin.pro Madlu Jitka admin.pro Madlu | 14. května 2008 v 20:31 | Reagovat

Ne, Madlo, tykání mi nevadí, tady si všichni tykáme.

55 Janka Janka | Web | 21. července 2008 v 20:24 | Reagovat

Máte to tu velmi pěkné :)

56 Jana Jana | E-mail | 26. srpna 2008 v 18:16 | Reagovat

Ahoj Jituško...Konečně jsem se po shlédnutí Tvého vebu odhodlala začít háčkovat. Děsili mne nepochopitelné popisy. Vše jsem si otiskla,koupila nitky a behem tří dnů jsem zvladla dečku,tři motýlky a čepicku. ted jsem dodelala perelínku a klobouček a pokračuji čepičkou. Dost mne to chytlo. Máš moc pěkně udělané stránky. taky se na ně chystám,jen musím trochu víc pochopit práci s počítačem :-)  Držím palce v dalších dílkách. Pěkný den

57 Bubasaurka Bubasaurka | E-mail | 14. listopadu 2008 v 10:23 | Reagovat

Ahoj Jitko, máš moc hezké stránky - také háčkuji, ale především flanderskou krajku. kromě toho i paličkuji, a proto mě zaujala tvoje poznámka o tom, že škrobíš cukrovým roztokem. Ten jsem nikdy nezkoušela, ale ptala se mě na něj jiná Dáma. A já nevěděla. Jaký máš postup při výrobě cukerného roztoku? Já tvrdila, že má tak do dcl vody nasypat asi 4 polévkové lžíce cukru a pak to vyzkoušet... Trefila jsem se??

Jinak ta háčkovaná vajíčka jsou opravdu moc krásná - viděla už jich mnoho a mnoho, ale tvoje mě přímo nadchnula :-)

Tak hodně štěstí při háčkování!!!

58 lubka lubka | E-mail | 19. prosince 2008 v 17:36 | Reagovat

Ahoj Jitko, mockrát bych prosila o popis vajíček s kuřátky, a dále celých vajíček... z obrázku jsem velice nadšená a ráda bych to také zkusila. Děkuji mnohokrát Lubka

59 Lada Lada | E-mail | Web | 21. ledna 2009 v 9:10 | Reagovat

dobrý den, v první řadě bych chtěla říct, že Vaše práce jsou dokonalé. Také jsem taková, která má ráda domácí práce a navíc oceňuji toho kdo to umí tak dobře jako Vy. Chtěla jsem jednu věc ... koukala jsem, že děláte ozdoby na vajíčka přímo na vajíčkách a tak jsem to zkusila a vyndavání skořápky je celkem náročné a jelikož jsem tip, co nenechá nic jen tak, tak jsem zkusila fígl, který mi poradila tchýně a to, že nepoužíváme vajíčko ale balonek. Dá se nafouknout do jaké velikosti chcete a když je naškrobíno a uschnuto jednoduše vezmete jehlu, píchnete do balonku a je to. pro vyndání je to mnohem jednodušší. kdby Vás tento vzkaz obtěžoval, tak se omlouvám, ale zkusit jsme to musela :-) přeji krásný den

60 Jitka  pro Ladu Jitka pro Ladu | Web | 21. ledna 2009 v 14:43 | Reagovat

Odpovídám mailem, vzkaz mně v žádném případě neobtěžuje, jen nevím s tím balonkem tak docílíte tvar vejce. Na nafukovacím balonku jsem háčkovala koule na vánoční stromek a nepropichovala jsem ho ale vypustila. S těmi vajíčky nevím. Navíc při háčkování může lehce dojít k propíchnutí balonku. Ty koule se uháčkují, spojí se k sobě dvě poloviny a pak se dovnitř vtáhne balonek a nafoukne se.

61 Monika Monika | E-mail | 3. února 2009 v 10:16 | Reagovat

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli některá z dam nemáte návod na háčkování čepic... děkuji

62 lída lída | E-mail | 9. února 2009 v 13:23 | Reagovat

Dobrý den mám prozbu zdali by mi někdo prosím mohl poslat návod na háčkování  velikonočních kytiček, kuřátek,a vánočních vloček začala jsem háčkovat jsem po operaci  a baví mě to a doma se nudím  tak vám všem moc děkuji a at se všem daří s pozdravem Lída.

63 nikola nikola | E-mail | 13. března 2009 v 12:55 | Reagovat

je to nadherne posli mi prosim navody na ty hackovane vajicka

64 Jitka pro nikolu Jitka pro nikolu | 13. března 2009 v 14:09 | Reagovat

Nebylo možné na uvedenou adresu předlohy doručit, pro permanentní chybu na straně příjemce. Takže všechny předlohy jsou v rubrice Ruční práce -rozcestník-háčkování.

65 Marta Marta | E-mail | 20. března 2009 v 12:32 | Reagovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda nemá někdo předlohu na háčkované dětské/ miminkovské bačkorky.

Jestli ji někdo máte, velice Vás prosím o zaslání rozpisu na mail.

Děkuji za odpověď.

66 katka katka | 26. března 2009 v 13:38 | Reagovat

krásné stránky, určitě něco vyzkouším i já, díky za inspiraci

67 adina adina | E-mail | 16. května 2009 v 20:51 | Reagovat

Dobrý den, krásné stránky... Sháním návod na šesticípou filetovou hvězdu, kdysi jsem si ji uháčkovala a sklidila úspěch, jenže návod jsem někam založila. Prosím, máte-li někdo a byl byste ochotný mi jej poslat na mail a.malimankova@seznam.cz, byla bych moc ráda. Předem děkuji, Adina

68 Jitka Jitka | 16. května 2009 v 23:57 | Reagovat

[67]: Podívám se do svých časopisů, když najdu tak pošlu.

69 Jarka Trsová Jarka Trsová | E-mail | 16. srpna 2009 v 14:01 | Reagovat

:-P Jedním slovem-náááádhera! Paní Jitko,děkuji za pohlazení po duši. Určitě jsem se motivovala a zkusím najít trošku volného času a pustím se do práce. Přeji i Vám hodně tak překrásných výtvorů,jaké nám tady s tak srozumitelnými popisy ukazujete. Díky Jarka :-)

70 l l | 4. října 2009 v 14:25 | Reagovat

[1]: Mich@l | Web | 12. července 2007 v 13:53 | Reagovat
Prosím pošlete to dál!

Tohle nepřestávej nebo se stane něco špatného. Jmenuji se Daisy, je mi 7 let mám blond vlasy a děsivé oči. Nemám nos a uši jsem mrtvá. Pokud tohle nepošleš 15ti lidem zjevím se dnes večer u tvé postele s nožem a zabiju tě.Tohle není vtip! Něco dobrého se ti stane v 15:22-někdo ti zavolá nebo k tobě promluví a řekne : MILUJI TĚ !!!! P.S: Neporuš to!

71 zdena zdena | E-mail | 4. listopadu 2009 v 18:14 | Reagovat

Motýlci jsou nádherní, taky je háčkuji, ale jiný vzor. Prosím, neměl by někdo
návod na háčkované kouličky na vánoční stromeček. Děkuji Zdena :-)

72 jitkafaltová jitkafaltová | E-mail | 13. prosince 2009 v 0:09 | Reagovat

chtěla bych nějaké popisy na háčkované vánoční a velikonoční ozdoby mám zase jiné pošlu je zas já :-)  :-)

73 Jitka Jitka | Web | 13. prosince 2009 v 14:30 | Reagovat

[72]:Posílám mailem

74 Monika Barienčíková Monika Barienčíková | E-mail | 2. ledna 2010 v 9:16 | Reagovat

Dobrý deň, úplnou náhodou som natrafila na túto skvelú stránku. Je to nádhera, chcela by som autorku poprosiť, či by mi neporadila alebo neposlala popis ako urobiť tie veľkonočné hniezda s vtáčikmi, vajíčka som už skúšala a celkom vyšli, len tie hniezda akosi neviem na ne prísť. Som zo slovenska a veľmi rada hačkujem. Vopred ďakujem za odpoveď.

75 yorga yorga | Web | 2. ledna 2010 v 13:04 | Reagovat
76 Zdeňka Zdeňka | E-mail | Web | 8. dubna 2010 v 23:00 | Reagovat

Děkuji za skvělé návody,něco určitě vyzkouším.Přeji ať se daří... :-)

77 petulcinohackovani petulcinohackovani | Web | 7. května 2010 v 7:39 | Reagovat

Krásné stránky... jen tak dál... a taky srozumitelné popisy...

78 Helena Lišková Helena Lišková | E-mail | Web | 22. září 2010 v 23:15 | Reagovat

To je nádhera...až mně padá brada. Tý jo, tak klobouk dolů. Já s hačkováním začínám /bojuji/....kéž bych jednou taky svedla něco tak nádherného.

79 Milena Milena | E-mail | 7. října 2010 v 9:36 | Reagovat

dobrý den chtěla bych na zimu uháčkovat nějaké papupče, nemáte nějaký návod? :-)

80 Jitka Jitka | Web | 7. října 2010 v 17:04 | Reagovat

[79]:http://dolela.osoba.cz/image/9651485
Na této adrese najdete papuče, nebo se podívejte na papuče mého hosta http://yorga.blog.cz/0711/novy-host-galerie snad tam něco okoukáte. Obojí je na stejném principu. Já osobně žádnou takovou předlohu nemám.

81 ELIŠKA ELIŠKA | E-mail | 22. prosince 2010 v 20:54 | Reagovat

MÁM DOTAZ. ČÍM VYZTUŽÍTE SVÉ KRÁSNÉ VÝTVORY? ŠKROB ZA STUDENA ZMĚKNE. OZDOBY, KTERÉ VÍDÁM V OBCHODECH JSOU KRÁSNĚ TVRDÉ. PORADÍTE MI? babuleeli@centrum.cz :-)

82 Jitka Jitka | Web | 23. prosince 2010 v 11:23 | Reagovat

[81]: Zkusím poradit. Dříve jsem škrobila v hodně nasyceném cukerném roztoku. Dnes škrobím neředěným Albaefektem. :-)

83 lacsy lacsy | 8. prosince 2011 v 20:12 | Reagovat

DObry den,ja som ze slovenska,ale diktuja mi to moja sestra Agata.Chcom uhačkovat zvoneček,ale moc to nechapu.moc vam dakuji ahoj :-)  :-)  :-)

84 Jitka Jitka | Web | 9. prosince 2011 v 10:21 | Reagovat

[83]:Ráda pošlu předlohu na zvonečky jen je potřeba napsat na můj e-mail yorga@seznam.cz

85 BonnerHarriet35 BonnerHarriet35 | E-mail | Web | 4. ledna 2012 v 2:04 | Reagovat

A lot of specialists tell that <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a> aid a lot of people to live their own way, just because they can feel free to buy needed goods. Furthermore, a lot of banks give student loan for different classes of people.

86 Lucia Lucia | E-mail | 10. ledna 2012 v 18:42 | Reagovat

Dobrý večer. Ste neskutočne šikovná. Dala som sa nedávno do háčkovania a zháňam predlohy na zvončeky a veľkonočné vajcia, poslali by ste mi ich.Vopred ďakujem. :-)

87 Jitka Jitka | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 8:06 | Reagovat

[86]: Ráda pošlu, ale potřebuji adresu. Protože nemám nainstalovaný outlook tak ji odtud nepřečtu. Napište mi na můj mail a ještě ten samý den máte předlohy doma. yorga@seznam.cz

88 Růžena Růžena | E-mail | 22. ledna 2012 v 9:05 | Reagovat

Dobrý den , máte krásné dečky a vajíčka. Chtěla jsem vás poprosit o radu-nebo kohokoliv kdo si tento odkaz přečte-jsem začínající ve světě háčkování ,kulaté dečky si už uháčkuji sama jen ne a ne přijít jak se začíná u deček obdélníkových, nebo čtvercových(myslím počet ok a jestli se začíná u středu) budu ráda za radu  a popřípadě i za stručný návod jakékoliv dčky-předem moc a moc děkuji. :-) doraka@seznam.cz

89 verča verča | E-mail | 24. července 2012 v 21:44 | Reagovat

to jsou velmi krásné věci. :-D

90 ,,., k k, ,,., k k, | 11. března 2013 v 10:39 | Reagovat

:-D  :-D  8-O  :-D  :-D  8-)  8-)  8-)  8-)  :-x  :-P  :-!  :-!  O_O  [:tired:]

91 Evina1112 Evina1112 | E-mail | 17. července 2014 v 12:50 | Reagovat

Zakoukalam jsem se do vašeho blogu a jsem z něj unešená,máte zde krásné věcičky. Už se těším jak vezmu háček a přízi a začnu háčkovat motýlky. Ještě bych se chtěla zeptat neznáte blog,kde bych našla popis na háčkovanou sovičku,kterou bych mohla dát do rámečku a věnovat jako dárek?? :-)  :-)  :-)

92 to to | E-mail | Web | 17. listopadu 2015 v 12:08 | Reagovat
93 cialis cialis | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 6:56 | Reagovat
94 cialis cialis | E-mail | Web | 24. dubna 2017 v 21:21 | Reagovat
95 PolkaBiz PolkaBiz | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 22:27 | Reagovat

cialis drug side effects

      <a href=http://cialisuperactivenpx.com/>cialis buy</a>

    <a href="http://cialisuperactivenpx.com/">cialis without a doctors prescription</a>

    visit web site cialis uk order

96 CouponBiz CouponBiz | E-mail | Web | 28. dubna 2017 v 14:26 | Reagovat

canada viagra pills online

      <a href=http://viagracouponnzpx.com/>viagra cost</a>

    <a href="http://viagracouponnzpx.com/">viagra online</a>

    comprar viagra las palmas

97 viagra_pills viagra_pills | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 0:47 | Reagovat
98 AlexeyBiz AlexeyBiz | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 1:36 | Reagovat

soft cialis australia

      <a href=http://onlinecialiszrx.com/>generic cialis</a>

    <a href="http://onlinecialiszrx.com/">buy cialis online</a>

    only today herbal cialis

99 OnlinepBiz OnlinepBiz | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 4:01 | Reagovat

buy cialis generic super

      <a href=http://priceofcialisrnx.com/>cialis cheap</a>

    <a href="http://priceofcialisrnx.com/">discount cialis</a>

    cialis langzeitwirkung

100 OnlinepBiz OnlinepBiz | E-mail | Web | 1. května 2017 v 5:13 | Reagovat

look there cialis to buy

      <a href=http://priceofcialisrnx.com/>cheap cialis</a>

    <a href="http://priceofcialisrnx.com/">buy cialis</a>

    cialis per paypal

101 GavrilaBiz GavrilaBiz | E-mail | Web | 4. května 2017 v 5:58 | Reagovat

pillole di cialis per vendita

      http://canadacialisnvz.com/ - buy cialis online

    <a href="http://canadacialisnvz.com/">buy cialis</a>

    cialis 5mg preise

102 MoisesBiz MoisesBiz | E-mail | Web | 6. května 2017 v 9:27 | Reagovat

loan finder

      http://advancequickfxz.com/ - online payday loan service

    <a href="http://advancequickfxz.com/">advance payday service</a>

    5k loan

103 VikaBiz VikaBiz | E-mail | Web | 7. května 2017 v 12:31 | Reagovat

viagra next day delivery

      http://www.viagrarxp.com/ - viagra cheap

    <a href="http://www.viagrarxp.com/">cheap viagra online</a>

    we use it buy viagra pills

104 AndyBiz AndyBiz | E-mail | Web | 8. května 2017 v 12:15 | Reagovat

viagra soft tabs information

      <a href=http://viagraonlinenvz.com/>viagra</a>

    <a href="http://viagraonlinenvz.com/">viagra buy</a>

    discount price viagra sliver

105 MoisesBiz MoisesBiz | E-mail | Web | 8. května 2017 v 16:22 | Reagovat

payday loans for az

      http://fastloanstgz.com/ - payday loans online direct lenders only

    <a href="http://fastloanstgz.com/">cash advance</a>

    personal loans with no monthly fees

106 MoisesBiz MoisesBiz | E-mail | Web | 13. května 2017 v 21:10 | Reagovat

cialis100mg

      http://cialisonlinerxonline.com/ - order cialis

    <a href="http://cialisonlinerxonline.com/">cheap cialis</a>

    cialis 20 avis

107 DavidBiz DavidBiz | E-mail | Web | 14. května 2017 v 6:55 | Reagovat

viagra not work

      http://viagrabuytoday.com/ - buy viagra online

    <a href="http://viagrabuytoday.com/">buy viagra</a>

    viagra samples overnighted

108 ValeryBiz ValeryBiz | E-mail | Web | Pátek v 22:03 | Reagovat

over dose de cialis

      <a href=http://cialisonlinexbm.com/>cialis online</a>

    <a href="http://cialisonlinexbm.com/">buy cialis online</a>

    cialis aus der turkei

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Stazkyobrazky.wz.cz-obrázky od Vás pro Vás
Sisi