Signály našeho těla

26. července 2007 v 13:02 |  Malé poučení o bylinkách a koření
Že je naše tělo jedna dokonalá chemická továrna, to nemusím nikomu připomínat. Do té doby dokonalá, než se v ní něco porouchá. Takové poruchy většinou naše tělo signalizuje. Musíme jen vědět co ty signály znamenají, abychom si dokázali pomoci sami, nebo navštívili lékaře. Tak například, jedním takovým signálem jsou temné stíny pod očima. Ty signalizují problémy s ledvinami. Hlubší vrásky kolem úst ukazují na problém s tlustým střevem. Mimořádně červené tváře prozrazují potíže se žaludkem. Červená brada signalizuje jejímu majiteli, že je náchylný k zánětům močových cest. Akné se pojí s obtížnějším trávením.
To, co můžeme pro své tělo udělat sami, je důkladná očista organismu. Z přírody můžeme k očistě použít různé byliny jak vně, tak i vnitřně. Ty nejzákladnější jistě všichni znáte. Uplatňují se v čistících čajích, které uvolňují nečistoty z kůže a podkoží, ale i z jiných tkání.
Základem těchto čajů jsou byliny na podporu čištění ledvin a z těch nejznámějších a nejpoužívanějších je to především kopřiva. Má povzbuzující účinek pro ledviny a to je důležité i pro pleť.
Kromě kopřivy se používá také rdesno ptačí, přeslička, tužebník ale i violka, která se už dávno využívala jako krev čistící bylinka. Dobrým doplňkem je divizna ( květ ), podběl (list ) a sedmikráska ( květ i list ).
Pro zlepšení trávení a zažívání je vhodná nať dobromysli, květ měsíčku nebo nať saturejky.
Pokud nemáte možnost si nasbírat a usušit vlastní bylinky, můžete různé čistící směsi zakoupit v lékárně nebo specializovaných prodejnách s bylinkami. Odvary z bylinek pijeme dvakrát až třikrát denně a výsledek by se měl dostavit po 4 -6 týdnech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natka Natka | Web | 28. července 2007 v 8:14 | Reagovat

Jity díky za typ, zkusím si zase po čase vyčistit organizmus od škodlivin !

2 Antarra Antarra | Web | 31. srpna 2008 v 20:17 | Reagovat

To mě taky mohlo napadnout, že to moje dlouhotrvající akné bude mít příčinu trošku někde jinde...je fakt, že moje trávení nic moc...Díky za radu =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Stazkyobrazky.wz.cz-obrázky od Vás pro Vás
Sisi