Jak se dožít stovky...

3. března 2008 v 22:50 | Jitka |  Zajímavosti
Tento můj článek tak trochu naváže na to, že by se člověk měl vrátit k přírodě. I když to vezmu trochu oklikou stejně se k tomu dostanu. Četla jsem nedávno o tom, jak si prodloužit život a neb kudy vede cesta k dlouhověkosti.
Životospráva většiny stoletých lidí spočívá v pravidelných půstech, ve skromné stravě bez delikates a pamlsků. U těchto lidí převažuje čerstvá strava i syrová jídla. Důležitý je i odpočinek a přiměřená pracovní aktivita. Století lidé jedli převážně fazole, hrách, čočku, chléb, zeleninu, brambory a ovoce. Jen málo pili mléko a jedli mléčné výrobky. Když tuto stravu zhodnotíme, vidíme, že jsou to potraviny převážně zásadotvorné až na luštěniny a chléb.
Nejvíce stoletých lidí na počet obyvatel je v Bulharsku. Bulhaři konzumují více kyselého mléka, jogurtů a kefíru než kdekoliv na světě. Tyto produkty obsahují laktózu, kterou se živí užitečné bakterie ve střevech a tím zabraňují zahnívání a následné autointoxikaci. Pokud zabráníme vzniku toxinů v tlustém střevu, můžeme si prodloužit život. Většina stoletých Bulharů jsou laktovegetariáni , jen málokdo z nich jí pravidelně maso, zato všichni pravidelně jedí jogurt převážně z ovčího mléka. Téměř všichni jsou včelaři a proto zařazují do svého jídelníčku hodně med. Je téměř pravidlem, že jedí hodně kysaného zelí, slunečnicová semínka a většinou byli tak chudí, že si nemohli dovolit přejídat se. To jsou fakta z průzkumu dr. E.M.Hoppeho uveřejněného v časopise Krásná paní speciál.
A teď moje vlastní zkušenost.
Při jedné naší dovolené v Bulharsku jsme se seznámili s rodinou, se kterou jsme několik let udržovali písemný styk. Jejich velkým přáním bylo vidět Prahu a tak jsme je v roce 1979 pozvali k nám. Než odjeli do Prahy, strávili týden u nás v Brně. Při jejich návštěvě jsem zjistila, že se opravdu stravovali mnohem skromněji než my. Přijeli svým autem a přivezli asi 20 melounů, velký pytel rajčat a stejně velký pytel paprik. Mimo to vezli i balkánský sýr. Jako správná hostitelka jsem se snažila je pohostit co nejlépe a podle zdejších zvyklostí jsem vařila masitá jídla i když mi v té době dalo sehnání masa dost zabrat. Velkým překvapením pro mě bylo, když po dvou dnech požádali, jestli bych nemohla uvařit fazole, že oni nejsou zvyklí jíst tolik masa a že jim to dělá potíže. Překvapilo mně to ale vyhověla jsem jim. Zbytek jejich návštěvy jsme jedli fazole, syrové papriky plněné nakrájenými rajčaty a balkánským sýrem, melouny s balkánským sýrem a různé saláty.Mimochodem sladká chuť melounu velice dobře korespondovala se slanou chutí balkánského sýra. Kdybych to sama neochutnala, nikdy bych nevěřila, že tato kombinace je vůbec možná. Všechny produkty, které přivezli s sebou byly vlastní výpěstky z jejich zahrady. Řekla bych že oni byli s přírodou spjatí velmi silně. Zatím co my jsme už pokukovali po západním světě a oblékali se do umělých vláken, oni si trvali na bavlně. Tehdy jsem tomu moc nerozuměla ale dnes si říkám, že jestli se jejich názor nezměnil, jsou na tom lépe než my.Od té doby jsme Bulharsko nenavštívili a tak nemám představu o tom jaký je tam životní styl dnes. Ale myslím si, že se příliš nezměnil alespoň ne na venkově. A jsme u toho, čím jsem svoji úvahu začala. V tom skromném životě vidím cestu nejen k ozdravení člověka ale i přírody samotné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M&RU$H M&RU$H | Web | 3. března 2008 v 22:55 | Reagovat

ahojyk...máš  krásnej blogísek!! a ten článek mě překvapil...já myslela,že lidi,co mají rádi přírodu atd už vymřeli. tak sme dvě co maj stejnej názor .... x))

2 karlinka karlinka | E-mail | Web | 4. března 2008 v 6:49 | Reagovat

Ahoj tady pro mně hlásni http://tragaska.blog.cz/0803/4-kolo-mega-souteze-zacinanananana#komentare jsem tady jako karlinky!!!Tady pro mně hlásni a moc děkuji!!

3 zuzík zuzík | Web | 4. března 2008 v 17:46 | Reagovat

Jéé,jak ráda bych se dožila tak velkého věku.Ale i tak či onak,mám před sebou ještě dlouhou cestu živoem :)

4 Zdenka "ren." Zdenka "ren." | 4. března 2008 v 21:30 | Reagovat

Tvoje poslední věta uhodila hřebíček na hlavičku. Dnes je téměř vše o konzumu, čím víc, tím lépe. Je dobře, že se nám dnes žije líp, je z čeho vybírat, což se nám před x lety nesnilo, ale všeho s mírou.

5 Jitka zuzíkovi. Jitka zuzíkovi. | 5. března 2008 v 9:30 | Reagovat

Máš pravdu ale i tak se můžeš zamyslet nad způsobem stravování. Naši předkové žili mnohem skromněji než my a dožívali se také dosti vysokého věku. Nebylo tolik rakoviny a dalších civilizačních nemocí.

6 Jitka Zdence Jitka Zdence | 5. března 2008 v 9:34 | Reagovat

Je to krásné, že jsou plné obchody jídla, že nemusíme stát fronty na pomeranče a banány jako dřív. To už si dnešní mládež ani neumí představit. Taky nekončilo tolik potravin v popelnicích jako dnes.Ale to je téma na další článek ne na dvě věty.

7 Hanka Hanka | 8. března 2008 v 12:49 | Reagovat

Moc hezký článek, ke kterému jsem se už podruhé vrátila. Je v něm kus pravdy. Naši předkové jistě neměli o nějakých toxinech, oxidantech apod. ani tušení, styl života, který vedli, byl asi zdravější, než ten náš. Tak, jak se v době průmyslové revoluce měnil životní styl, měnil se také způsob stravování, mnozí lidé, jejichž předkové žili v chudobě, se domnívali, že výrazem určité majetnosti a lepší životní úrovně je zařazování masa do každodenního jídelníčku, množství tuků a sladkostí. Je to také otázka stressu, který se stupňuje - nároky na člověka, život je rychlejší ... Také reklama výživě málo prospívá, hlavně to negativně ovlivňuje děti a mládež. Je to složité (ale zajímavé!).

8 Zdebra Zdebra | Web | 20. července 2008 v 12:39 | Reagovat

Zajímavý článek.

Taky mám ráda přírodu a maso mi nějak nechutná (úplně se mi to hnusí, když vím, že je to ze zvířat).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Stazkyobrazky.wz.cz-obrázky od Vás pro Vás
Sisi